jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۲۴۴۴۸ ۰۴ اسفند ۱۳۹۶  |  ۱۳:۴۵

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: باند جاعلان اسناد بانکی که پس از اقدام به شناسایی صاحبان حساب‌های بانکی با تراکنش بالا قصد تخلیه موجودی حساب را داشتند، قبل از هر اقدامی دستگیر و روانه زندان شدند.

دستگیری سارقان حساب‌های بانکی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عباسعلی محمدیان گفت: طی تماس تلفنی کارکنان شعب یکی از بانک‌های کرج با پلیس آگاهی مبنی بر این‌که فرد جوانی با در دست داشتن اوراق قضائی جعلی به بانک مراجعه و تقاضای دریافت مشخصات صاحب حساب بانکی مربوط به یکی از شرکت‌های دولتی را دارد؛ رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاه‌برداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به بانک مراجعه و در بررسی‌های اولیه دریافتند که این مرد جوان با در دست داشتن اسناد و مدارک جعلی درخواست استعلام حساب بانکی وی را دارد.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: نامبرده برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شد و در بازجویی مأموران ضمن معرفی همدستان خود اعتراف کرد که سردسته اصلی باند، مدارک را برای استعلام صاحب حساب به وی داده است و تا قبل از این هم چندین بار به سایر شعبه‌های بانک مراجعه کرده اما موفق به دریافت استعلام نشده است.

محمدیان افزود: مأموران با انجام اقدامات پلیسی و مراجعه به آلبوم مجرمان، محل اختفای سردسته اصلی باند را شناسایی و طی چندین عملیات جداگانه سه نفر از اعضای باند را دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: متهمان دستگیرشده پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر ارائه مدارک جعلی به بانک اذعان داشتند که به‌قصد شناسایی صاحبان حساب‌های بانکی با تراکنش بالا به‌قصد تخلیه حساب‌های آن‌ها با جعل دستور مقام قضائی برای شناسایی صاحبان حساب به بانک مراجعه و پس از دسترسی به مشخصات صاحب حساب قصد تخلیه موجودی حساب را داشتند که با هوشیاری کارکنان بانک و سرعت عمل مأموران دستگیر و روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز بابیان این‌که 2 نفر دیگر از اعضای باند پس از برداشت 400 میلیارد ریال از حساب فردی دریکی از شعب یکی از بانک‌های خصوصی قصد فرار داشتند که با حضور به‌موقع مأموران دستگیر شدند گفت: در این زمینه 4 متهم دستگیرشده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر