سخنگوی آتش‌نشانی تهران از وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی ۳۹ واحدی در خیابان خواجه نصیر طوسی خبر داد و گفت: آتش‌نشانان ۴۰ نفر از ساکنان این مجتمع را نجات دادند.
کد خبر: ۱۱۱۳۷۰۲
آتش‌ سوزی در مجتمع مسکونی ۳۹واحدی

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سید جلال ملکی درباره جزئیات این حادثه گفت: این آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در خیابان خواجه‌نصیر طوسی رخ داد و ساعت ۵:۲۸ صبح امروز این حادثه به سامانه ۱۲۵ اعلام شد.

وی توضیح داد: با توجه به حساسیتی که آتش‌سوزی در مجتمع‌های مسکونی به وجود می‌آورد، به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروهای نردبان‌دار و تشک نجات به محل حادثه اعزام شدند و مشخص شد محل آتش‌سوزی مجتمع مسکونی پنج طبقه ۳۹ واحدی است.

ملکی با بیان این مطلب که دو طبقه منفی نیز با کاربری پارکینگ در این مجتمع وجود داشت، گفت: در طبقه منفی یک، چند دستگاه خودرو پارک شده و یکی از این خودروها (خودروی L۹۰) دچار حریق شده و بخشهای زیادی از آن شعله‌ور بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در اثر این حریق دود بسیار زیادی طبقات بالایی را فراگرفته و شعله‌های آتش در حال سرایت به خودروهای همجوار بود و آتش‌نشانان با توجه به محبوس بودن تعدادی از ساکنان در آن ساعات، به دو گروه تقسیم شدند؛ عده‌ای از آنها برای خارج کردن ساکنان به طبقات رفتند و گروه دیگر برای خاموش کردن آتش به طبقه منفی یک رفتند.

ملکی افزود: آتش‌نشانان که به طبقات بالایی رفته بودند حدود ۴۰ نفر از ساکنان ساختمان را به سلامت از ساختمان خارج کردند.

وی در خاتمه گفت: فقط خانمی چهل و شش ساله‌ای که دچار دودگرفتگی جزئی شده بود به عوامل اورژانس تحویل داده شد و در نهایت عملیات پس از ایمن‌سازی محل حادثه در ساعت ۶:۱۶ به پایان رسید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها