jamejamonline
گردشگری عمومی کد خبر: ۱۰۷۰۹۱۸   ۱۷ شهريور ۱۳۹۶  |  ۲۰:۱۵

پارک آزالیا و رودودندرون ( Azalea and Rhododendron Park ) یک پارک با وسعت 200 هکتار که در شهر گابلنتس آلمان است که کمتر از 6 کیلومتر از مرز لهستان فاصله دارد. این پارک یک پارک آزاد و عمومی است که هیچ وجهی بابت ورود به آن گرفته نمی شود و در قرن 19 ساخته شده است.

با پل شیطان  آشنا شوید ‏+عکس

به گزارش جام جم آنلاین، این پارک یکی از دیدنی ترین پل های آلمان را در خود جای داده است ، پل Rakotzbrucke که به " پل شیطان " نیز شهرت دارد. "پل شیطان" یک پل مورب و قوس دار است که طوری روی آبهای Rakotzsee ساخته شده است که انعکاس آن در این آب یک دایره کامل می سازد. همین منظره ، افراد زیادی را برای دیدن این دایره خیالی به این پارک می کشاند. این پل از سنگ های مختلفی ساخته شده است و دلیل اینکه نام " شیطان " به روی آن نهاده شده است این است که بسیاری معتقدند ساخت چنین پلی هم خطرناک است و هم دشوار و نمی تواند کار انسان باشد و ساخت این پل دایره ای را به شیطان نسبت داده اند.

امروزه این پل را به خوبی می توان از درون این پارک مشاهده کرد ولی رد شدن و قدم گذاشتن روی پل ممنوع است ، دلیل این ممنوعیت محافظت از این سازه قدیمی و محبوب منطقه است.

منبع : atlasobscura

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
الزامات گردشگری در دولت جدید

الزامات گردشگری در دولت جدید

حوزه گردشگری را می‌توان یکی از پیشران‌های اساسی بخش معیشت و اقتصاد کشور در نظر گرفت که در صورت شکوفایی، علاوه بر ایجاد تحرک در بخش‌های مختلف نه‌تنها حلقه تولید ثروت را از انحصار خارج کرده و به امر مهم تمرکززدایی کمک خواهد کرد، بلکه به ذخیره منابع راهبردی کشور منجر خواهد شد.

نیازمندی ها