jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۷۰۰ ۰۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

براساس آخرین تصمیم فدراسیون جهانی وزنه‌برداری که با هشدار IOC همراه بوده به دلیل برابری جنسیتی و با توجه به این‌که در المپیک هشت وزن برای مردان و هفت وزن برای زنان وجود دارد، باید یک وزن از هشت وزن مردان کم شود.

بر همین اساس از المپیک 2020 توکیو، وزنه‌برداری مردان در هفت وزن برگزار می‌شود. البته مسابقات جهانی همچنان در هشت وزن برگزار خواهد شد. هرچند هنوز تصمیمی مبنی بر این که چه وزنی حذف شود گرفته نشده است، اما گفته می‌شود دسته 94‌کیلوگرم به احتمال زیاد حذف می‌شود؛ وزنی که سهراب مرادی در آن روی تخته می‌رود.با این حال احتمال دارد اوزان وزنه‌برداری مانند کشتی تغییر کند.

علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری درباره کاهش اوزان در المپیک هم گفته این تصمیم قطعی است.

وی ادامه می‌دهد: حذف وزن 94 کیلوگرم فقط یک احتمال است، اما اوزان دچار تغییر خواهند شد. این که بعد از وزن 85 کیلو وزن 105 باشد، خلأ 20 کیلویی منطقی نیست. شاید وزن 77 کیلو حذف شود که منطقی‌تر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر