jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۶۵۲۳ ۰۵ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس بنیاد ایران‌شناسی اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان از افتتاح بنیاد ایران‌شناسی، شعبه همدان در هفته دولت خبر داد.محسن جانجان تصریح کرد: مرکز بنیاد ایران‌شناسی در استان تهران قرار دارد و شعبه‌هایی از این مرکز نیز در استان‌های مختلف ایجاد شده است.وی ادامه داد: خوشبختانه پس از دو سال پیگیری پی‌در پی موفق به اخذ مجوز برای راه‌اندازی این بنیاد در همدان شدیم.

جانجان یادآور شد: در این بنیاد پژوهش‌هایی که درباره تاریخ، فرهنگ، زبان، معماری و سایر ویژگی‌های همدان انجام گرفته است، نگهداری خواهد شد. وی با بیان این‌که استان همدان ظرفیت‌های بسیاری در زمینه بافت تاریخی و فرهنگی دارد، افزود: فضا و مکان اداری این بنیاد توسط اداره‌ کل میراث فرهنگی استان تامین شده و تجهیزات لازم نیز با اختصاص اعتباراتی از سوی استانداری و میراث فرهنگی تهیه شده است. / ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر