jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۴۰۳۴ ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عباس رضوی، مربی ایرانی فوتبال در سوئد پیرامون امکانات ورزشی در مدارس سوئد گفت: در کشورهای اسکاندیناوی دولت‌ها به ورزش و سالم‌سازی جامعه بسیار اهمیت می‌دهند و ورزش مدارس یک اصل است که مورد توجه زیادی قرار دارد. در سوئد همه مدارس سالن ورزش دارند و در کنار مدرسه زمین فوتبال قرار دارد. از سنین چهار، پنج سالگی حرکات تعادلی کار می‌شود و با ژیمناستیک و شنا ادامه پیدا می‌کند. دانش‌آموزانی که می‌خواهند حرفه‌ای ورزش کنند، ابتدا جذب باشگاه‌های محلی می‌شوند.

رضوی در گفت‌وگو با رادیو ورزش ادامه داد: در این کشور می‌توان با 10 نفر ورزشکار باشگاه تشکیل داد و هرچه دامنه فعالیت بیشتر باشد، امکانات بیشتری در اختیار باشگاه قرار می‌گیرد. بعلاوه مقررات دست‌وپاگیر وجود ندارد. برای مثال تا 18 سالگی در بازی‌های تیمی تعویض آزاد است و هر فاکتوری که به رشد افراد کمک کند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رضوی درخصوص امکانات سخت‌افزاری در سالن‌های ورزشی مدارس توضیح داد: دورتادور سالن ورزشی مدارس درهایی وجود دارد که هر کدام امکانات ورزشی یک رشته را دارند و در عرض 5 دقیقه می‌توان ورزش‌های مختلف را انجام داد. دیوارهای سالن دارای امکانات سنگ‌نوردی و سقف سالن دارای وسایل ژیمناستیک است. این سالن‌ها چندمنظوره هستند که از آن حداکثر استفاده را می‌توان برد. همچنین همه دانش‌آموزان دارای پرونده هستند که وضعیت جسمی و روحی آنها در این پرونده‌ها ثبت شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر