jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۰۳۷۳۷۷ ۱۱ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۰:۳۸

سید محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: روزانه هزاران حمله سایبری به ایران می‌شود و ما قادر هستیم تمامی آنها را پیگیری کنیم.

حملات انجام شده به سایت‌های دولتی در دست پیگیری است

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از ایلنا، سید محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با حمله به برخی از سایت‌های دولتی و خصوصی در چند روز گذشته گفت:

در دنیای امروز با توجه به گسترش فضای مجازی این نوع از حملات انجام می‌شود و امروزه ما در روز هزاران بار از خارج کشور مورد حمله قرار می‌گیریم و جلوی آن‌ها را می‌گیریم اما برخی از آنها از نوع ویروس هستند که به صورت پنهان وارد سیستم می‌شود که در حملات اخیر شاهد آن بودیم اما همکاران ما بعد از دو ساعت آنها را شناسایی و با آن مقابله کردند.

واعظی در خصوص شناسایی دقیق منبع حملات، گفت:

این موضوع هنوز در دست بررسی است اما یکی از این حملات دارای آی پی داخلی و دو حمله دیگر دارای آی پی خارجی بوده است که تمامی آنها قابل شناسایی و پیگیری به صورت دقیق است.

محمود واعظی در رابطه با وضعیت پروژه پیوست فرهنگی گفت:

پیوست فرهنگی در قالب یک پروژه تنظیم و برای شورای عالی فضای مجازی ارسال شده است و در نوبت انجام بررسی قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر