jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۰۳۰۶۴۰ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۲۱:۰۰

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان ضمن ارائه هشدارهای لازم برای مقابله احتمالی با حمله بدافزارها به طرح راهکارهایی برای رویارویی احتمالی کاربران با این بدافزار پرداخت.

برای مقابله با حمله بدافزار باج‌گیر چه باید کرد؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، ایرج کارخائی با بیان این مطلب اظهار کرد: در این راستا برای جلوگیری از بروز مسائل و مشکلات در حوزه ارتباطات، فناوری و اطلاعات و در راستای برنامه‌ها و اهداف پدافند غیرعامل از کلیه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و شهرداری‌های استان سمنان خواسته شده نکات و موارد حفاظت و امنیت رایانه‌ها و شبکه داده‌ها را حفظ کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان در خصوص راهکارهای حفاظتی در مقابل حمله سایبری بدافزار باج‌گیری اضافه کرد: بروز رسانی سیستم عامل رایانه‌ها و آنتی ویروس سیستم به آخرین اقدامات و وصله‌های امنیتی و عدم اتصال رایانه آلوده به شبکه و عدم اتصال ذخیره ساز رایانه آلوده به سایر رایانه‌ها و همچنین مراقبت از ایمیل‌های ناخواسته و به‌ویژه ایمیل‌هایی که ضمیمه آنها فایل‌های مایکروسافتی هستند از جمله اقدامات سریع در این عرصه حوزه است.

وی تصریح کرد: باید همه مسئولین و کارشناسان IT دستگاه‌ها و سازمان‌ها به این مهم توجه داشته و به آگاه‌سازی نیروی انسانی مجموعه خود بپردازند.

وی با اشاره به هشدار سازمان پدافند غیرعامل کشور و مرکز عملیات پدافند سایبری در خصوص حمله سایبری گسترده بدافزار باج‌گیری رایانه‌ای در کشورهای مختلف گفت: بدافزار باج‌گیری رایانه‌ای wannacry توسط گروه shadow brokers در سطح جهان در قالب حملات سایبری منتشر شده است.

این مقام مسئول افزود: این باج‌افزار اقدام به رمزنگاری کلیه فایل‌ها و داده‌های رایانه‌ها کرده و سپس درخواست باج در قبال رمزگشایی و اجازه دسترسی صاحبان اطلاعات می‌کند و بر اساس نوع عملکرد این حمله سایبری دسترسی به فایل‌ها و اطلاعات قطع می‌شود.

کارخائی تصریح کرد: براساس اعلام سازمان پدافند غیرعامل کشور از آنجایی که انتشار این بدافزار در 48 ساعت گذشته در سراسر جهان حدود 90 کشور را در بر گرفته و انتشار چنین بدافزارهایی نیازمند پایگاه‌های انتشار سریع است، این حمله متوجه کلیه دستگاه‌ها و داده‌ها و اطلاعات آنها است باید دقت و اقدام لازم را درنظر داشته باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان افزود: قرارگاه سایبری کشور اعلام آمادگی کرده در صورتی که اطلاعاتی از دستگاه‌ها یا نهادها دچار آسیب شده باشد با در اختیار گذاشتن ابزارهایی نسبت به بازگردانی اطلاعات اقدام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر