قابلیت جدید اپلیکیشن گوگل برای ویرایش و بریدن عکس های اسکرین شات

اخیراً گوگل در اپلیکیشن خود به نام گوگل ابزار درون برنامه ای جدید برای ویرایش تصاویر تهیه شده با استفاده از اسکرین شات در اختیار کاربران قرار داده است.
کد خبر: ۱۰۱۷۷۲۷
قابلیت جدید اپلیکیشن گوگل برای ویرایش و بریدن عکس های اسکرین شات

به گزارش جام جم آنلاین، پیش از این شایعاتی در میان کاربران اپلیکیشن گوگل به وجود آمده بود که این شرکت بر آن است تا ابزاری برای ویرایش عکس های اسکرین شات که قابلیت برش عکس را دارد در اختیار کاربران قرار دهد. اما اکنون این شرکت ابزار درون برنامه ای برای ویرایش اسکرین شات را در اختیار کاربران اپلیکیشن گوگل قرار داده است.

گوگل در آخرین گزارشات خود خبر از رو نمایی ابزار جدید درون برنامه ای برای ویرایش و برش اسکرین شات های ایجاد شده توسط اپلیکیشن گوگل داده است. فعال بودن این ابزار بر روی دستگاه کاربر امکان ویرایش، برش و یا رسم اشکال مختلف بر روی تصاویر اسکرین شات را قبل از به اشتراک گذاری آن ها با سایر پلت فرم ها فراهم می کند.

کاربران نسخه بتا ۶٫۱۶ اپلیکیشن گوگل با یک اجازه نامه دسترسی به حافظه دستگاه مواجه می شوند که در واقع از کاربران می خواهد تا به منظور راحتی بیشتر و کنترل بهتر بر روی تصاویر اسکرین شات اجازه دسترسی به حافظه دستگاه به اپلیکیشن داده شود. دستیار گوگل از جمله اپلیکیشن هایی که قابلیت ثبت اسکرین شات از دستگاه را با استفاده از فرمان های صوتی در اختیار کاربران قرار می دهد اما متأسفانه هنوز این ابزار ویرایش جدید قابل اجرا بر روی اپلیکیشن دستیار گوگل نیست و کاربران نمی توانند از طریق این اپلیکیشن به آن دسترسی داشته باشند. در صورتی که این ابزار قابلیت اجرا بر روی اپلیکیشن دستیار گوگل را داشته باشد در این صورت کاربر می تواند با استفاده از فرمان های صوتی عملیات ویرایش تصویر را انجام دهد.

وقتی کاربر با استفاده از اپلیکیشن گوگل اسکرین شات می گیرد، پانل به اشتراک گذاری تصویر به صورت خودکار برای کاربر باز می شود. اما با ارائه ابزار جدید برای ویرایش اسکرین شات، تفاوت جدیدی که بر روی پانل نسبت به قبل ایجاد شده است نمایش یک سری ابزار برای ویرایش تصویر مثل رسم شکل بر روی تصویر اسکرین شات و یا برش آن است. وقتی کاربر ابزار برش را انتخاب می کند، قادر خواهد بود تا تصویر را به هر اندازه که می خواهد برش دهد و سپس تصویر برش خورده را بر روی هر پلت فرمی که بخواهد به اشتراک بگذارد.

ابزار برش عکس یکی از انواع پایه ای ترین ابزارهای برش تصویر است که امکان کوچک کردن اندازه عکس را برای کاربر فراهم می کند در حالی که ابزار رسم شکل دارای ۶ رنگ مختلف بر روی پالت خود است که با استفاده از آن کاربر قادر خواهد بود تا هر شکلی را با هر رنگی که می خواهد بر روی تصویر رسم نماید.

بعد از اتمام روند ویرایش، در اپلیکیشن گوگل پانل به اشتراک گذاری تصویر نمایش داده می شود. کاربر با استفاده از این پانل می تواند تصویر ویرایش شده را با سایر کاربران از طریق سایر اپلیکیشن ها مثل اینستاگرام، تلگرام و غیره به اشتراک گذاری کند.

گوگل عقیده دارد که این ابزار که مدت زمان زیادی جایگاه آن در اپلیکیشن گوگل خالی بود می تواند برای ویرایش تصویر بسیار کاربردی و کار آمد باشد. البته بسیاری از کارشناسان انتظار دارند گوگل در به روز رسانی های جدید اپلیکیشن گوگل، قابلیت های بیشتری را به واسطه این ابزار در اختیار کاربران قرار دهد.

برای دسترسی به آخرین نسخه اپلیکیشن گوگل و همچنین دسترسی به ابزار ویرایش تصاویر اسکرین شات درون برنامه ای که در این اپلیکیشن تعبیه شده است، می توانید نسخه بتا اپلیکیشن گوگل را از طریق فروشگاه اپلیکیشن پلی استور دانلود نمایید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها