jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۶۸۲۰   ۱۰ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس اتاق اصناف همدان از پلمب 30 واحد صنفی متخلف در روزهای گذشته خبر داد و گفت: 30 واحد صنفی به علت تداخل شغل پلمب شد.

حمید فرسایی‌وحید در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در بازرسی از اصناف همدان واحدهایی که اقدام به تغییر شغل کرده و به عرضه آجیل می‌پردازند و در واقع بر خلاف پروانه کسب خود فعالیت دارند، پلمب شد.

وی با بیان اینکه امسال بازرسی از اصناف با استراتژی جدید انجام می‌شود، تصریح کرد: طرح بازرسی‌ اصناف از 15 اسفند تا 15 فروردین تشدید شده است و به‌طور شبانه‌روزی فعال خواهد بود بنابراین همشهریان می‌توانند با سامانه 1000127 تماس گرفته و شکایات و تخلفات اصناف را در تمامی حوزه‌ها اطلاع دهند تا واحد بازرسی و نظارت اصناف به این شکایت ها رسیدگی کند.

فرسایی‌وحید از برگزاری نمایشگاه فصلی در همدان خبر داد و گفت: نمایشگاه فصلی از 16 تا 20 اسفند در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی همدان برگزار می‌شود که در این نمایشگاه کالاهای اساسی، پوشاک، کیف و کفش، شیرینی و آجیل، لوازم آرایشی، مرغ و گوشت عرضه خواهد شد.رئیس اتاق اصناف همدان درباره بالا بودن قیمت‌ها در بازار، عنوان کرد: قیمت کالاها در بازار افزایش نیافته بلکه قدرت خرید مردم کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه مشکل ساختاری در حوزه تولید کشور وجود دارد، تصریح کرد: متأسفانه نتوانستیم هزینه‌های تولید را کاهش دهیم و بر این اساس باید ساختار حوزه تولید در اقتصاد کلان برای بنگاه‌های خرد و کوچک تغییر یابد.

وی با بیان اینکه 2.5 سال رکود در بازار وجود دارد، افزود: از سال 92 رکود در بازار حاکم شده به‌طوریکه قدرت خرید مردم پایین و نرخ‌ها بالا رفته است.فرسایی‌وحید با تأکید بر وجود مشکل ساختاری در حوزه اقتصادی بیان کرد: به علت اینکه قدرت خرید مردم پایین است و توان خرید کالا ندارند، تصور می‌کنند قیمت‌ها گران شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر