jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۳۴۱۲   ۰۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

نشست مشترک تاجران هندی با فعالان بخش کشاورزی و انجمن خرما در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نماینده تاجران هندی در این نشست گفت: 85 درصد از جمعیت هند خریدار خرمای ارزان قیمت ایران هستند.

یاسین بالوا افزود: با حذف واسطه های منطقه ای هزینه صادرات خرمای ایران به هند 50درصد کاهش می یابد.

وی گفت: با تبلیغات مناسب در کشور هند امکان فروش فراوده های خرما از ایران نیز فراهم می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: هدف از سفر تاجران هندی به هرمزگان حذف کشورهای واسطه در صادرات خرمای هرمزگان به هند است.

خلیل قاسمی افزود: بازدید از نمایشگاه تخصصی روزهای سبز در بندرعباس و شرکت در نشست های تخصصی فعلان اقتصادی بخش خرما از اهداف سفر یک روزه هیات هندی به هرمزگان بود.

وی گفت: افزایش صادرات غیر نفتی و احیای بازارهای قدیمی از اهداف صادرات خرما به هند است. سالانه 150هزار تن خرما از 37هزار هکتار نخلستان در هرمزگان برداشت می شود. هرمزگان سومین تولید کننده خرما در کشور است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر