سیما - گفتگو محور - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

گفتگو محور
سدره‌ای بی‌منتها

گفت‎و‌گوی «جام‌جم» با تهیه‌کننده و مجری برنامه شبکه ۵

سدره‌ای بی‌منتها

۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶

شده کنار بزرگی باشید و صحبت‌کردن برای‌تان سخت باشد؟ نفس حضور در کنار یک بزرگ، صحبت‌کردن را سنجیده و البته سخت می‌کند.

«عشق کوفی» در بزنگاه عاشورا

پرونده «جام‌جم» برای تازه‌ترین سریال محرمی در گفت‌و‌گو با عوامل و هنرمندان

«عشق کوفی» در بزنگاه عاشورا

۲۹ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵

خورجینی پر از نامه‌ها روی یکی از اسب‌هاست و از کنار شکم داده. فکر قافله در کوفه است و رسیدن و بیعت کردن. مسلم اما، نوایی برای رساندن پیام خود به قافله ندارد. مسلم در کوفه هم تنهاست. وقتی وارد کوفه شد، جمعیتی پشت سرش بودند و قدم‌به‌قدم در پیچ‌و‌خم‌های کوچه‌های کوفه، از پشتش کنار رفتند. فرصت نکرد به قافله پیام بدهد که نیایند و خبری از بیعت نیست. خورجین نامه‌های مردم کوفه با قافله جلو آمد و امام را به کوفه رساند. عاشورا درست از همین‌جا و همین سفر بود که رقم خورد. از تمام نشدن یک حج برای حفظ حرمت مکه و عزیمت به کربلا.

با «بگو بخند» عاشق شعر طنز شدم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با نعیمه نظام دوست، داور برنامه

با «بگو بخند» عاشق شعر طنز شدم

۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۳

وقتی پای داوری در میان باشد، همه سفت و سخت می‌خواهند رأی درست و بحق بدهند اما فقط با حضور یک داور خانم می‌توان این جدیت را تلطیف و از شرکت‌کنندگان حمایت عاطفی کرد.

امپراتوری یک صدا

گفت‌وگوی «جام‌جم» با نصرا... مدقالچی، دوبلور پیشکسوت

امپراتوری یک صدا

۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷

آن شرلی که با آن موهای قرمز و تابدارش بالا و پایین می‌پرید و از آرزوهایش می‌گفت، صدای مردی را می‌شنیدیم که خطابش به آنه بود اما گرمی صدایش، همه‌مان را ساکت می‌کرد. انگار ما هم مثل آنه و با همان چشمان مشتاق، دست زیرچانه می‌گذاشتیم تا راوی قصه برای‌مان از تکرار غریبانه روزها بگوید و گرمی صدایش، تلخی روزگار را از خاطرمان ببرد. که گفته صدا رنگ ندارد؟ بعضی‌ها حرف که می‌زنند، عطر و رنگ را با هم تداعی می‌کنند.

پول‌پاشی برای تخریب فرهنگ

در گفت‌وگوی «جام‌جم» با نمایندگان مجلس درباره نظارت صداوسیما بر شبکه نمایش خانگی عنوان شد

پول‌پاشی برای تخریب فرهنگ

۰۷ تير ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۶

برای آنها که بخواهند قانون را رعایت کنند، یک نکته کافی است. همین که بدانند مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی لازم‌الاجراست، کفایت می‌کند که از آن تمکین کنند اما برای آن جریان خاصی که به هر بهانه‌ای و با پول‌پاشی و تزریق پول کثیف در تلاش برای ممانعت از اجرای قانون است، قانون هم حکم بهانه را دارد.

چالش بر سر ایجاد فضای امن فرهنگی است

برنامه «وارونگی» شبکه افق با حضور کارشناسان شبهه‌زدایی کرد

چالش بر سر ایجاد فضای امن فرهنگی است

۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱

این روزها شاهد تفرقه‌افکنی سپاه ابرهه در جامعه هستیم، سپاهی که وابسته به جریان‌های خاص بوده و به‌واسطه پول‌های کثیف هدایت می‌شود. این سپاه در تلاش برای راه‌اندازی شبهات مختلف و در تازه‌ترین اتفاق به دنبال نقض یک قانون است؛ قانون نظارت بر رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر.

بهارستان پیگیر پول‌های کثیف

در گفت‌وگوی «جام‌جم» با نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شد

بهارستان پیگیر پول‌های کثیف

۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶

از زمانی که خبر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاکید برنظارت قانونی رسانه‌های فراگیر منتشر شد تا فصل‌الخطاب نظارت سازمان صداوسیما بر نمایش‌خانگی بیان شود، واکنش‌های ریز و درشتی به این مسأله مطرح شد و تا جایی پیش رفت که سپاه ابرهه، بدون خواندن این مصوبه، اقدام به بیان نظرات به ظاهر کارشناسی خود کردند.

رسالت هنرمند، تکثیر نشاط در جامعه است

استاد طاها بهبهانی، مجسمه‌ساز پیشکسوت در گفت‌وگو با ‌«جام‌جم» تصریح کرد:

رسالت هنرمند، تکثیر نشاط در جامعه است

۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶

طاها بهبهانی از بزرگان عرصه هنرهای تجسمی و نمایشی است؛ هنرمندی که گرچه تحصیلاتش در زمینه تئاتر بوده اما در عرصه مجسمه‌سازی و نقاشی از چهره‌های شناخته‌شده هنر ایران است.

حرکت روی ریل «خط سوم»

گفت‌وگوی «جام‌جم» با تهیه‌کننده مجله ویژه زنان ایران از شبکه ۲

حرکت روی ریل «خط سوم»

۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹

موضوع زنان و دغدغه‌های آن، از دسترسی به حقوق برابر تا چالش‌هایی که در بر تن کردن جامه نقش‌های متفاوت در جامعه با آنها روبه‌رو می‌شوند سوژه‌های همواره داغی است که البته اخیرا بیشتر مورد توجه رسانه‌ها با طیف‌های فکری متفاوت قرار گرفته است.

معرفی مشاغل در شبکه نسیم

در گفت‌وگوی «جام‌جم» با کارگردان و بازیگر برنامه «همساده» مطرح شد

معرفی مشاغل در شبکه نسیم

۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴

علی مسعودی را خیلی‌ها با نام علی مشهدی می‌شناسند. کمدینی که در برنامه «خندوانه» با استندآپ‌هایش مورد توجه قرار گرفت و از قضا دستی هم بر قلم دارد و نویسنده سریال‌های کمدی بسیاری برای تلویزیون بوده است.

نیازمندی ها