سیما - گفتگو محور - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamsima
گفتگو محور
ماجرای محک سوژه‌های «محاکات»

محمد صوفی، کارگردان برنامه محاکات که از شبکه ۲ روی آنتن می‌رود از حواشی اخیر این برنامه گفت

ماجرای محک سوژه‌های «محاکات»

درباره هر برنامه‌ای که روی آنتن می‌رود یا گفت‌وگوهایی که در فضاهای مختلف با آدم‌ها و چهره‌های گوناگون منتشر می‌شود، این احتمال وجود دارد که گروهی به هر دلیلی منتقد آن باشند. گاهی هم برخی‌ها با نگاهی که دارند، شروع به راه‌انداختن موجی علیه شخص یا آن برنامه می‌کنند. البته در این بین اتفاقات بحث‌برانگیز حقیقی هم رخ می‌دهد که آنها هم جای خود دارند.

بهره بردن از ایده‌های متنوع برای تولید

یک بازیگر بازیگر تاکید کرد؛

بهره بردن از ایده‌های متنوع برای تولید

عزت الله رمضانی‌فر، بازیگر که تجربه نقش های جدی و طنز را در تلویزیون و سینما دارد، معتقد است برای تولید برنامه های سرگرم کننده تلویزیون باید از ایده های متفاوت بهره برد.

قصه‌ها را بدون واسطه مجری روایت می‌کنیم

مریم نوابی‌نژاد، کارگردان برنامه «ماه درمی‌زند»؛

قصه‌ها را بدون واسطه مجری روایت می‌کنیم

«ماه در می‌زند» یکی از ویژه‌برنامه‌های شبکه دو سیما به کارگردانی مریم نوابی‌نژاد است که در محرم و صفر هر روز ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه پخش می‌شود.

محرم و صفر «بفرمایید روضه»

کارگردان برنامه بفرمایید روضه از جزییات پخش این برنامه گفت؛

محرم و صفر «بفرمایید روضه»

شبکه آموزش مدتی است که هر شب برنامه‌ای با عنوان «بفرمایید روضه» را روی آنتن می‌برد. این برنامه به کارگردانی سجاد مشحون علاوه بر دهه اول محرم، قرار است که در ماه صفر هم به پخش خود ادامه دهد.

در برنامه تلویزیونی سوره مطرح شد

شیوه حکومت و نظام حقوقی اموی چگونه بود؟

ششمین قسمت از برنامه تلویزیونی سوره، به موضوع عدالت و حقوق اموی اختصاص داشت. مهمان این قسمت از سوره محمود حکمت نیا حقوق‌دان، و عضو هئیت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بود. وی همچنین سردبیر مجله دین و قانون است.

باید راه را برای نسل جوان باز کرد

گفت‌وگو با مینا نیکانیک، گوینده و برنامه‌ ساز رادیو

باید راه را برای نسل جوان باز کرد

مینا نیکانیک، تهیه‌کننده و برنامه‌ساز رادیویی است که بر حسب یک اتفاق وارد دنیای صدا شد. اتفاقی که تلنگر آن را یک دوست قدیمی به او زد و باعث شد جریان زندگی‌اش کاملا تغییر کند؛ تغییری که البته از آن راضی است و برای همین ورود به دنیای رادیو برای او یک نقطه‌عطفی شد که این دنیا را بیشتر از دنیای قبلش دوست داشته‌باشد.

دهه ۶۰ در مشهد هنوز تمام نشده!

کارگردان و بازیگران «نوروز رنگی» با حضور در تحریریه جام‌جم به نقدها درباره این سریال پاسخ دادند

دهه ۶۰ در مشهد هنوز تمام نشده!

حال و هوای دهه ۶۰ و مردمانی از جنس آن زمان که در محله‌ای قدیمی در مشهد، تلخ و شیرین زندگی را کنار یکدیگر سپری می‌کنند. در این محله خانواده صادق آقا و اعظم خانم و فرزندان‌شان سکونت دارند که هر بار با ماجرایی روبه‌رو می‌شوند.

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر