jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۹۹۹۲۴۸   ۱۹ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۶:۰۰

فاز دوم شبکه ملی اطلاعات با عنوان "رشد" افتتاح شد. در ابتدای این مراسم نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات با ارایه گزارشی از عملکرد این سازمان در اجرای فاز اول و دوم شبکه ملی اطلاعات گفت: در فاز اول شبکه ملی اطلاعات زیرساخت‌های لازم از جمله افزایش پهنای باند، توسعه بخش دسترسی، ایجاد مراکز تبادل اطلاعات (ixp)، افزایش دسترسی به شبکه نسل سوم و چهارم موبایل، کاهش تعرفه دسترسی و... را انجام دادیم تا حالا بعد از 6 ماه امکان افتتاح فاز دوم این پروژه را داشته باشیم.

رشد 70 درصدی ترافیک خدمات ویدیویی در فاز اول شبکه ملی اطلاعات

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تک شات، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، راه‌اندازی سه مرکز توزیع محتوای داخلی به صورت رایانش ابری توسط بخش خصوصی دانش‌بنیان را از دیگر اقدامات صورت گرفته در فاز دوم شبکه ملی اطلاعات اعلام و افزود الزام اپراتورها به تفکیک ترافیک داخل از بین‌الملل و کاهش نرخ ترافیک داخلی نسبت به ترافیک بین‌الملل از دیگر اقدامات انجام گرفته در فاز دوم شبکه ملی اطلاعات است. براساس اظهارات وی، در شش ماهه گذشته رشد ترافیک خدمات ویدئویی در کشور نزدیک به ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است و همچنین مشابه برندهای بین‌المللی، سرویس‌ها و کسب و کارهای بومی در کشور رشد خوبی داشته اند. جهانگرد با اعلام اینکه اقدامات فنی و تکنیکی برای خدمات دولت الکترونیک نیز صورت گرفته ابزار امیداری کرد که در چند هفته آینده فاز نخست دولت الکترونیک در ۱۰ خوشه خدماتی از سوی دستگاه‌های اجرایی، بهره‌برداری رسمی می‌شود و دستگاه‌های اجرایی آمادگی ارایه خدمت در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته را به صورت الکترونیکی به مردم خواهند داشت.

افتتاح فاز 3 شبکه ملی تیر 96
اما محمود واعظی، وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات ضمن حضور در نمایشگاه جانبی این مراسم با رونمایی از دستاوردهای شرکت‌های دارنده پروانه fcp و اپراتورهای تلفن همراه اعلام کرد که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات تنها دستاورد وزارت ICT نیست و دستاورد تمام بازیگران این حوزه است. وی در این خصوص گفت:

وزیران دولت‌های قبل نیز برای راه‌اندازی این شبکه تلاش کردند اما خرسند هستیم که این پروژه در دولت یازدهم به سرانجام خود رسید. شاید دلیل اینکه دولت پیش نتوانست شبکه ملی اطلاعات را راه‌اندازی کند به این خاطر بود که وزارت ارتباطات در این دولت اصرار به راه اندازی این شبکه توسط خود وزارتخانه را داشت، این درحالی است که از ابتدا من این نگاه را داشتم که وزارت ارتباطات تنها باید زیرساخت و بسترهای لازم راه‌اندازی این شبکه را فراهم کند و سایر بازیگران حوزه ICT این شبکه را شکل دهند.

محمود واعظی اعلام کرد که وزارت ارتباطات در تلاش است تا تیر ماه سال 96 و تا قبل از پایان کار دولت یازدهم فاز سوم شبکه ملی اطلاعات که "بلوغ" هم نامگذاری شده است راه‌اندازی شود. وزیر ارتباطات در پایان یادآور شد که چه این دولت و چه دولت بعدی نباید از توسعه شبکه ملی اطلاعات غافل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر