jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۹۸۸۸۱۷ ۲۲ دی ۱۳۹۵  |  ۱۰:۵۰

این روزها، فناوری های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به مهم ترین موضوعات تکنولوژی حال و آینده جهان تبدیل شده اند. شرکت های بزرگ فناوری جهان همچون مایکروسافت، گوگل، فیسبوک، اسنپ چت و البته اپل در حال کار بر روی توسعه محصولات مبتنی بر این فناوری ها هستند و بارها از اهمیت آن در زندگی صحبت کرده اند.

همکاری اپل با کارل زایس برای ساخت عینک واقعیت افزوده

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تک شات، تیم کوک، مدیرعامل اپل، چندماه پیش اعلام کرده بود که آینده از آن فناوری واقعیت افزوده خواهد بود تا واقعیت مجازی. شاید به همین دلیل باشد که اخیراً این شرکت به فکر تولید عینک واقعیت افزوده خود افتاده است و به نظر در این راه با کمپانی مشهورکارل زایس همکاری هایی را آغاز کرده است.

رابرت اسکابل، از فعالان حوزه تکنولوژی، دریکی از شبکه های اجتماعی اعلام کرده که اپل و شرکت عینک سازی مذکور، تیمی تشکیل داده اند تا عینکی مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده تولید کنند. یک مثال برای عینک واقعیت افزوده، عینک گوگل است، که اجازه می دهد کاربرش اطلاعات را بر روی تصویر پیش زمینه ای از دنیای واقعی مشاهده کند. این محصول که البته دیگر تولید نمی شود، شاید بعدها دوباره راهی به بازار فناوری ها پیدا کند. اما به گفته اسکابل، عینک اپل احتمالاً در سال میلادی جاری عرضه می شود.

همان طور که اشاره کردیم، تیم کوک پیش ترعلاقه اش را به توسعه واقعیت افزوده اعلام کرده است. او هم چنین به بازی پوکمون گو توجه زیادی نشان داده و احتمالاً می دانید در این بازی ویدیویی موبایلی، از واقعیت افزوده استفاده شده تا پوکمون های دنیای واقعی به فرد نشان داده شوند. در ماه نوامبر نیز اخباری منتشر شده بود مبنی بر این که اپل در نظر دارد فناوری واقعیت افزوده را به آیفون اضافه کند. در این گزارش حتی این ادعا مطرح شده بود که اپل تمامی تجهیزات لازم را برای تست تهیه کرده، اما این محصول تا پیش از سال 2018 آماده نخواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر