مترجم اسکایپ برای تماس از موبایل و خط ثابت فعال شد

نرم افزار تماس تصویری و صوتی اسکایپ از جمله اولین اپلیکیشن های پرطرفدار تماس اینترنتی است که توسط شرکت مایکروسافت برای کاربران سیستم عامل ویندوز طراحی و به بازار عرضه شد. روز به روز بر قابلیت ها و امکانات این نرم افزار افزوده شد تا جایی که قابلیت ترجمه همزمان نیز به قابلیت های کاربردی آن افزوده شد. اما مایکروسافت برای راحتی کاربران خود این قابلیت کاربردی را بهبود بخشیده است.
کد خبر: ۹۷۸۸۵۹
مترجم اسکایپ برای تماس از موبایل و خط ثابت فعال شد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از کلیک، مایکروسافت برای کاربران و اعضای Windows Insider Program قابلیت جدیدی اسکایپ یعنی دسترسی به مترجم اسکایپ بر روی تماس هایی که از طریق تلفن ثابت و یا موبایل انجام می شوند را ارائه داده است.

Windows Insider Program به کاربران و اعضای خود این امکان را می دهد تا با ثبت نام در آن به جدیدترین نسخه های اپلیکیشن های ویندوزی دسترسی داشته باشند. البته اپلیکیشن های جدیدی که هنوز در اختیار سایر کاربران قرار نگرفته است. همه کاربرانی که تمایل به استفاده از نسخه بتا اپلیکیشن های ویندوزی را دارند می توانند در این برنامه ثبت نام کنند.

در صورتی که کاربر عضوی از این برنامه باشد، باید به آخرین نسخه اپلیکیشن اسکایپ دسترسی داشته باشد تا بتواند از مترجم آن نیز استفاده کند. نکته مهم تر این است که کاربرانی می توانند از مترجم اسکایپ برای تماس های موبایل و تلفن ثابت استفاده کنند که در واقع مشترک اپلیکیشن اسکایپ باشند. برای استفاده از این مترجم کاربر باید ابتدا صفحه کلید اپلیکیشن را انتخاب کرده و شماره تلفن را وارد نماید بعد از آن گزینه های دسترسی به مترجم در کنار دکمه بر قراری تماس ظاهر خواهد شد.

مترجم اسکایپ از چندین زبان زنده دنیا برای ترجمه پشتیبانی می کند و به گفته مایکروسافت قرار است به زودی سایر زبان های زنده دنیا نیز به لیست زبان هایی که این مترجم از آن ها پشتیبانی می کند افزوده شوند. در واقع به زودی کاربرانی اسکایپ از تمام کشورهای دنیا می توانند با یکدیگر در تعامل باشند بدون اینکه نیاز به دانستن زبان کشورهای دیگر را داشته باشند.

به علاوه کاربران Skype Preview می توانند با افرادی که از طریق خط تلفن ثابت یا تلفن همراه خود در اسکایپ ثبت نام کرده اند در تماس باشند. در واقع کاربر به راحتی می تواند مخاطب خود را از لیست مخاطبان در اسکایپ انتخاب کرده و بر روی نام وی کلیک کندو بعد از انتخاب مخاطب آیکون مربوط به مترجم اسکایپ ظاهر خواهد شد و با استفاده از آن می توان تنظیمات و گزینه های مربوط به مترجم را انتخاب نمود.

در حال حاضر مترجم اسکایپ تنها از ۹ زبان زنده دنیا یعنی انگلیسی، چینی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی( برزیلی)، عربی و روسی پشتیبانی می کند.

مایکروسافت در اخبار مربوط به اسکایپ گفته است که استفاده از هد ست در طول مکالمه ای که در آن از مترجم استفاده می شود می تواند مفید و کاربردی باشد. مضاف بر این هرچه کاربر از مترجم اسکایپ بیشتر استفاده کند در کیفیت ترجمه تأثیر بیشتری می گذارد. در واقع این مسئله به دلیل بالاتر رفتن تعداد و حجم داده های آموزشی است که اسکایپ از آن ها در نرم افزار مترجم خود استفاده می کند.

همچنینی در کنار قابلیت استفاده از مترجم در Skype Preview، قابلیت های جدیدی دیگری مثل به اشتراک گذاری مخاطبان در بین کاربران اسکایپ نیز به آن اضافه شده است.

از جمله قابلیت های جالب و کاربردی دیگر اسکایپ ثبت و ارسال پیام های ویدیویی برای کاربرانی است که آن لاین نیستند. همچنین امکان مدیریت تماس نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها