jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۹۷۴۸۸۴   ۱۴ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۹:۱۱

همه ما سعی داریم افرادی مهربان، دلسوز، با محبت و بزرگ باشیم اما در برخی افراد همیشه این‌ گونه نیست. بعضی افراد رفتار یا عادت‌های بدی دارند که آنها را غیر جذاب و آزاردهنده می‌کند و بنابراین کسی دوست ندارد با آنها در ارتباط باشد.

رفتارهایی که باعث می‌شود جذاب نباشید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فرادید ، «برخی از این مشخصه‌ها و عادات مضر در ادامه ذکر شده‌اند.

۱. خودشیفتگی

بسیاری از افراد بدون این که بدانند خودشیفته هستند. تنها بر خود تمرکز دارید، تنها درباره خودتان حرف می‌زنید و معمولاً به حرفه‌ای اطرافیانتان اهمیتی نمی‌دهید. تصور می‌کنید تنها فردی که مهم است خودتان هستید. اگر این‌گونه‌اید، وقتش است که خود را تغییر دهید. هیچ‌ کس با فردی که تنها به خودش اهمیت می‌دهد، دوست نمی‌شود.

۲. توجه به زیبایی ظاهری و بی‌اعتنایی به باطن

زیبایی واقعی از اعماق قلب، بدن و روح شما حاصل می‌شود. زیبایی ظاهری مهم‌ترین مسئله نیست اما افراد دارای رفتارهای غیر جذاب تصور می‌کنند زیبایی ظاهری مهم‌ترین چیز است. نگاهی در آینه به اعماق وجود خود بیندازید. ممکن است در باطن خود فرد زشتی را ببینید؛ مگر آن که طرز تفکر خود را تغییر دهید.

۳. همیشه در رقابت با دیگران هستید

آیا از آن دسته افراد هستید که حتماً باید بهتر از دیگران باشند؟ اگر این‌ طور است پس انسان غیر جذابی هستید. باید اهمیت بیشتری به دوستانتان بدهید و بگذارید آنها هم از موفقیت‌های خود لذت ببرند. اگر بر ترس خود از ارتفاع غلبه کردند و ۱۰ متر بالا رفتند، نگویید: «همش همین؟ من ۳۰ متر می‌روم.» در عوض بگویید: «عالیه، بهت افتخار می‌کنم.»

۴. دوستان خود را به چشم دشمن می‌بینید

افراد غیر جذاب همیشه با دوستان خود در جنگ‌ و دعوا هستند. به‌ جای کنار هم ماندن و اهمیت دادن به اطرافیان همیشه پشت خود را به آنها می‌کنید و از پشت به آنها خنجر می‌زنید. دوستانتان دشمنان شما نیستند که متحدان شما هستند.

۵. اهمیت خود برای دیگران را زیر سؤال می‌برید

اگر مدام اهمیت خودتان برای دیگران را زیر سؤال ببرید، مطمئناً فرد غیر جذابی خواهید بود. مثلاً دو تا از دوستانتان بدون شما بیرون رفتند. تصور می‌کنید برای آنها اهمیتی ندارید. این مسئله را فراموش کنید. آنها هنوز هم دوستان شما هستند و البته بدون حضور شما هم به زندگی خود ادامه می‌دهند.

۶. همیشه می‌خواهید رئیس باشید

در یک گروه دوستانه همه باید برابر باشند. اگر این شمایید که همیشه تصمیم می‌گیرید و دوست دارید همواره مسئول همه‌ چیز باشید و کارهای دیگران را کنترل کنید، پس بهتر است بدانید که رفتارتان بسیار غیر جذاب است.

۷. فرد صادقی نیستید

برای این که دوست خوبی باشید و دیگران بخواهند در اطراف شما باشند، باید صداقت داشته باشید. اکثر افرادی که رفتار غیر جذاب دارند، انسان‌های غیر صادقی هستند که درباره همه‌چیز دروغ می‌گویند. بله، صداقت بهترین سیاست است.

۸. فرد بی‌ادبی هستید

اگر رفتاری بی‌ادبانه و توهین‌آمیز دارید و در جمع حرف‌های خجالت‌آوری به دوستانتان می‌زنید، دست از این رفتار بکشید. این‌ گونه کسی نمی‌خواهد نزدیکتان شود. گاهی اوقات با دیگران اختلاف‌ نظر پیدا می‌کنید یا اطرافیان رفتاری می‌کنند که برایتان خوشایند نیست اما رفتار بی‌ادبانه دیدگاه همه را نسبت به شما تغییر می‌دهد.

۹. فردی غیر قابل‌اعتماد و وابسته هستید

آیا در موارد نیاز به دوستانتان کمک می‌کنید؟ یا این که وقتی کسی به شما نیاز دارد، همیشه سرتان شلوغ است؟ اگر کسی نتواند روی کمک شما حساب کند، این رفتار غیر جذاب محسوب می‌شود. به همین ترتیب اگر فردی هستید که همیشه چشم به کمک دیگران دوخته‌اید، باز به چشم دوستانتان فرد غیر جذابی خواهید بود.

۱۰. همیشه بدبین هستید

بدبینی خصوصیت جذابی نیست. اگر همیشه دیدگاهی منفی به مسائل دارید، سعی کنید آن را تغییر دهید. کسی نمی‌خواهد با فردی که تنها جنبه منفی مسائل را می‌بیند، دوست شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سوده
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۴
وااله به خدا تو جامعه ما هركی این صفات رو داشته باشه كلی كشته مرده هم داره ، اینا همش كشكه ، اصلا هرچه به خودت بیشتر برسی و اعتماد به نفست بالاتر از حد مجاز باشه و بقیه رو آدم حساب نكنی و در عین حال براشون نقش آدم دلچسب و بازی كنی بر تعداد هوادارانت افزوده میشه .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها