فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی با دریافت جایزه از انجمن ملی نقد فیلم آمریکا نخستین گام را در مسیر اسکار برداشت.
کد خبر: ۹۷۳۵۳۹
«فروشنده» بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان سال شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا ،برندگان جوایز سالانه هیات ملی نقد در حالی اعلام شد که فیلم «فروشنده» جایزه بهترین فیلم خارجی سال 2016 را از آن خود کرد.

«منچستر کنار دریا» ساخته کنت لونرگان در این جوایز به عنوان بهترین فیلم سال برگزیده شد و جایزه بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را نیز از آن خود کرد. فیلمنامه این فیلم نیز توسط کارگردان نوشته شده است.

«مهتاب» به کارگردانی بری جنکینز نیز جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد و نائومی هریس برای نقش ‌آفرینی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از آن خود کرد. جف بریجز هم برای ایفای نقش در فیلم «به هر قیمتی» بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول به ایمی آدامز برای بازی در فیلم علمی تخیلی «ورود» رسید.
«سکوت» فیلم جدید مارتین اسکورسیزی هم جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را از آن خود کرد. این فیلمنامه با همکاری جی کاکس نوشته شده است.

انیمیشن «کوبو و دو رشته» با پشت سر گذاشتن رقبایی چون «در جستجوی دوری» و «زوتوپیا» به عنوان بهترین انیمیشن بلند انتخاب شد.

«انجمن ملی نقد» بهترین ‌های سال را با نظر چهره‌ های آکادمیک در حوزه‌ فیلم و سینما انتخاب می‌کند. این انجمن سال گذشته فیلم «مد مکس: جاده خشم» را به عنوان بهترین فیلم سال برگزیده بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
روز از نو
-
۱۹:۳۳ - ۱۰ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
هر چه فیلم ضد ایرانی تر و ضد اسلامی تر و هرچه كارگردان و تهیه كننده ضد انقلابی تر و نشون دادن منفی و سیاه نمایی از ملت سربلند و مظلوم ایران ، اونجا خریدارش بیشتر!!! . جای تاسفه .

نیازمندی ها