jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۹۴۸۰۹۱   ۰۱ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۷:۱۵

هرکسی که تابه‌حال حرکت یک بوکسور داخل رینگ را دیده باشد، می‌داند که برای راه رفتن روش خاصی وجود دارد که القای خطر ‌‌کند.

تحلیل شخصیت از روی راه رفتن افراد!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از العالم، یک تحقیق کوچک و مهم نشان داد چگونه با دقت به راه رفتن افراد، می‌‌توان انواع تیپ‌های شخصیتی را تشخیص داد.

این تحقیقات توسط محققین در دانشگاه پورتسموث در انگلستان انجام‌ شده است.

در یک مقاله با عنوان «شواهد پنج عاملی شخصیت و پرخاشگری در بیومکانیک راه رفتن» که در مجله رفتار غیرشفاهی منتشر شد، محققین به یک روش دست یافتند که خشونت را تنها بر اساس نحوه قدم برداشتن فرد پیش‌بینی می ‌کند.

لیام ساچل، که دانشجوی دکتری روانشناسی قانونی است، می‌گوید:«ما تصمیم گرفتیم کمبود دانش در این زمینه را با انجام یک تحلیل دقیق بیومکانیکی از نحوه راه رفتن افراد، جبران کنیم و به ریاضی حرکت و ارتباط آن را شخصیت افراد نگاهی بی اندازیم».

برای این مطالعه ۲۹ فرد پیش از اینکه حرکت آن‌ها بر روی تردمیل با استفاده از فناوری ضبط حرکت ثبت شود، تست ۵ عاملی شخصیت ـ که روان ‌نژندی، برون ‌گرایی، انعطاف ‌پذیری، دلپذیر بودن، باوجدان بودن اندازه گیری می شود ـ را انجام دادند.

ساچل می گوید: ما از فناوری ضبط حرکت استفاده کردیم، سنسورهای ضبط را بر روی بدن شرکت کنندگان قرار دادیم و سپس با دوربین های فوق حساس مادون قرمز، حرکات را ثبت کردیم. کاری که باید انجام شود، تحلیل این حرکات با استفاده از یک کامپیوتر است. برای این مطالعه ما تصمیم گرفتیم بر روی حرکات تنه یا بالا تنه تمرکز کنیم.

مشخص شد افرادی که سطح بالای خشونت را گزارش داده بودند، بخش بالای بدن خود را بیشتر تاب می دهند و لگن خاصره به نحو محسوسی بیشتر از سایر اعضا تکان می خورد، که نشان دهنده رابطه بین رفتار خشونت آمیز و نوع خاص راه رفتن است.

هرچند ۲۹ نفر داده های زیادی را ایجاد نمی کنند اما ساچل معتقد است این یافته ها قطعا تضمینی برای یک مطالعه عمیق تر است که می توان از آن برای تعیین میزان خشونت افراد با استفاده از الگوریتم های هوشمند با کمک تلویزیون های مدار بسته انجام داد.

وی افزود: یکی از مواردی که ما علاقه مندیم از تلویزیون مدار بسته استفاده کنیم این است که می توان با کمک آن بیومکانیک دوربین های امنیتی را استخراج کرد. در این صورت می توان ریسک را در میان جمعیت نیز شناسایی کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها