در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛

مرغ هورمون ندارد

برنامه «غذا، سلامت، زندگی» شبکه رادیویی سلامت، چهارشنبه ـ 30 تیر ماه، به موضوع «معرفی انواع پروتئین و میزان دریافت کالری از طریق پروتئین و ویژگی های هر یک از پروتئین ها» اختصاص دارد.
کد خبر: ۹۲۳۵۷۱
معرفی پروتئین های حیوانی و گیاهی روی موج تندرستی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، برنامه «غذا، سلامت، زندگی» که کاری از گروه تغذیه و سلامت شبکه رادیویی سلامت است، روز چهارشنبه، با حضور گلبن سهراب، دکترای تغذیه به این پرسش که «پروتئین های حیوانی و گیاهی کدام ها هستند؟» پاسخ می دهد.

این برنامه درباره تغذیه علمی و اصولی و نیز آشنایی با گروه های مواد غذایی و منابع غذایی است. در برنامه «غذا، سلامت، زندگی» به موضوعاتی همچون رژیم های غذایی؛ تغذیه در بیماری ها؛ تغذیه در گروه های آسیب پذیر (سالمندان، کودکان و ماداران باردار) پرداخته می شود.

روزهای فرد در این برنامه درباره مباحث صنایع غذایی با هدف پرداختن به شعار سال سازمان بهداشت جهانی که ایمنی غذا از مزرعه تا سفره است، صحبت می شود.

یادآور می شود، برنامه «غذا، سلامت، زندگی» شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

تغییر مقطع تحصیلی کودکان در «کودک من»

برنامه «کودک من» شبکه رادیویی سلامت، چهارشنبه ـ 30 تیر ماه، به موضوع «کودکان و تغییر مقطع تحصیلی» خواهد پرداخت.

«کودک من» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت روان شبکه رادیویی سلامت است که به موضوعاتی در حوزه فرزند پروری و تربیت فرزندان می‌پردازد.

در برنامه «کودک من»، از ساعت 16:30 به مدت 25 دقیقه با حضور دکتر مریم حلی ساز، روان شناس به این پرسش که « چگونه فرزندم را برای تغییر مقطع تحصیلی آماده کنم؟» پاسخ می دهد.

گفتنی است، برنامه «کودک من»، روزهای شنبه؛ دوشنبه تا چهارشنبه هر هفته، از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

تاثیر جدایی بر سلامت فرزندان

در برنامه «سایبان آرامش» شبکه رادیویی سلامت، چهارشنبه ـ 30 تیر ماه، «تاثیر جدایی بر سلامت فرزندان»، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

برنامه «سایبان آرامش» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت روان شبکه رادیویی سلامت است که آموزش و پیشگیری از اختلالات روان،‌ اضطراب و استرس، ‌اختلال شخصیت از جمله اهداف آن است.

برنامه رادیویی «سایبان آرامش» با حضور دکتر مینا پورفرخ، روانشناس و مشاور خانواده به این پرسش های مخاطبان درباره «با تاثیرات روانشناختی جدایی والدین بر فرزندان» پاسخ می دهد.

در این برنامه، شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش با فرهنگ مشاوره وخدمات روانشناختی و روانپزشکی آشنا می شوند.

یادآور می شود، برنامه «سایبان آرامش» از شنبه تا چهارشنبه، ساعت 14:05 به مدت 45 دقیقه، از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم مخاطبان صدای سلامت می شود.

آیا پدر خوبی هستم؟

شبکه رادیویی سلامت، چهارشنبه ـ 30 تیر ماه، در برنامه «خونه زندگی»، به موضوع «وِیژگی های اصلی پدر خوب رو بشناسیم» خواهد پرداخت.

برنامه «خونه زندگی» که کاری از گروه خانواده این شبکه رادیویی است، با حضور دکتر علی اصغر اصغرنژاد، روانشناس به سوالات شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش در خصوص «آیا پدر خوبی هستم؟» پاسخ می دهد.

این برنامه از بخش های مختلف و متنوعی همچون آموزش آشپزی در قالب نمایش خانوادگی، گزارش مردمی و پیامک همسایگان برنامه، پزشک خانواده با موضوع درمان های ضروری و پخش تماس های مردمی تشکیل شده است.

گفتنی است، برنامه «خونه زندگی»، از شنبه تا پنجشنبه هر هفته در قالب یک نمایش رادیویی از ساعت 10:30 به مدت 80 دقیقه از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

«فراسو» و مراقبت از لثه

برنامه «فراسو» شبکه رادیویی سلامت، چهارشنبه ـ 30 تیر ماه، به سوالات شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش درباره «بهداشت دهان و دندان؛ مراقبت از لثه وپیشگیری از عفونت» پاسخ می دهد.

«فراسو» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت و تندستی رادیو سلامت است، که به منظور آگاهی، اطلاع رسانی، تعامل با شنوندگان و ارائه راهکارهای مناسب؛ هر روز در این برنامه از یکی از پزشکان متخصص دعوت می شود تا در کنار کارشناس مجری برنامه به سوالات و پیامک های شنوندگان پاسخ و راهکارهای مناسب را ارائه دهد.

این برنامه رادیویی، با حضور دکتر بهزاد هوشمند، جراح لثه و متخصص دندانپزشکیبه موضوع «مراقبت از لثه وپیشگیری از عفونت» می پردازد.

گفتنی است، برنامه «فراسو» رادیو سلامت، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت 8:30 به مدت 30 دقیقه، به کوشش برنامه سازان گروه «بهداشت و تندرستی» و گروه «تغذیه و سلامت»، بر روی موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز، تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

زندگی در سایه دکل های برق فشار قوی

برنامه «نیم نگاه» شبکه رادیویی سلامت، چهارشنبه ـ 30 تیر ماه، با حضور کارشناسان موضوع «بهداشت پرتو؛ زندگی در سایه دکل های برق فشار قوی» را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

«نیم نگاه» مجله ای خبری و تحلیلی است که به بررسی موضوعات روز سلامت در ابعاد بهداشت روان، بهداشت و تندرستی، خانواده، اجتماعی و تغذیه و سلامت می پردازد.

با توجه به رعایت نشدن حریم مناطق مسکونی و دکل های برق فشار قوی و عوارض ناشی از آن در بهداشت و تندرستی؛روز چهارشنبه، ‌در برنامه «نیم نگاه» که کاری از گروه بهداشت و تندرستی است، با کارشناسی مهندس علی گورانی، رئیس اداره بهداشت پرتو وزارت بهداشت؛چگونگی بهبود این شرایط و راهکارهای موجود و چالش های این حوزه مورد بررسی قرار می گیرد.

گفتنی است، برنامه «نیم نگاه» روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت 12 به مدت40 دقیقه، از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

«پشت پلک صبح» و انتخاب رشته ورزشی

برنامه «پشت پلک صبح» شبکه رادیویی سلامت، بامداد چهارشنبه ـ 30 تیر ماه، با موضوع «ورزش و کودکان» تقدیم شنوندگان می شود.

«پشت پلک صبح» عنوان برنامه ای از شبکه رادیویی سلامت است که می کوشد فضایی آرام را برای لحظه های شبانگاهی شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش به ارمغان آورد.

باید از فصل تابستان برای نهادینه شدن ورزش منطقی و منظم در زندگی فرزندان بهره ببریم تا سلامت بیشتر انها را رقم بزنیم؛ در همین ارتباط، این برنامه که از بخش های مختلف و متنوعی تشکیل شده است که در بخش کارشناسی در گفت و گو با دکتر پورسعید اصفهانی، متخصص پزشکی ورزشی به این پرسش که «برای انتخاب رشته ورزشی برای فرزندتان به چه نکاتی توجه می کنید؟ پاسخ می دهد.

این برنامه، جنگی شبانه در راستای افزایش آگاهی مخاطبان است که بامداد چهارشنبه‌ها در گروه بهداشت و تندرستی شبکه رادیویی سلامت تهیه و پخش می شود.

گفتنی است، برنامه «پشت پلک صبح» در راستای ارتقای دانش مخاطبان در حوزه سلامت و تغییر نگرش در افراد شب کار، هر شب از 30 دقیقه بامداد به مدت 120 دقیقه،از موج اف. ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنوندگان شبکه رادیویی سلامت می شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها