باروری یکی از مهم ترین مسائلی است که بشر همواره و هنوز درگیر آن بوده و هست، پدیده ای که به یکی از دغدغه های علم پزشکی هم بدل شده است و دانشمندان به دنبال راهی برای کشف جنبه های مبهم و کشف ناشناخته ها هستند.
کد خبر: ۹۲۱۱۲۰
با مصرف این خوراکی ها توان باروری خود را افزایش دهید‎

به گزارش جام جم سرا به نقل از شفقنا ، در راستای پاسخ گویی به همین کنجکاوی پزشکان در صدد معرفی روش های نوینی هستند که در عین ساده بودن اثربخش باشد و توان باروری افراد را افزایش دهد. یکی از بهترین راه هایی که تأثیری چشم گیر در این پدیده دارد رژیم غذایی افراد است، موردی که نقشی چشم گیر در قدرت و توان باروری انسان ایفا می کند. به دلیل همین اثرگذاری ویژه در ادامه شما را با مهم ترین خوراکی هایی که موجب افزایش قدرت باروری می شود آشنا می کنیم.

توت های تیره رنگ

یکی از بهترین راه هایی که به افزایش توان باروری کمک می کند گنجاندن انواع توت های تیره رنگ در برنامه غذایی است؛ توت فرنگی، توت سیاه و شاه توت در کنار اینکه از لذیذترین میوه ها محسوب می شوند سرشار از آنتوسیانین هستند که از بدن برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند. در واقع، این توت ها اگر به صورت طبیعی مصرف شوند نه تنها احتمال فرزند آوری را افزایش می دهند بلکه از چاقی و بیماری های قلبی هم جلوگیری می کنند.

آجیل

بادام ستاره مغزهای آجیل است؛ بادام هندی، پسته و گردو رتبه های بعدی را به خود اختصاص می دهند. در فرهنگ چینی مغزهای آجیل منبع زندگی دانسته می شوند و مصرف آنها جزء بایدهای جدا نشدنی زندگی چینی ها است. ایم مغزها سرشار از امگا3، کلسیم و مواد معدنی هستند که به افزایش توان باروری کمک قابل توجهی می کنند.

سبزیجات برگ تیره

مقدار زیادی کلم پیچ، اسفناج، برگ چغندر، کلم بروکلی، برگ چغندر، برگ شلغم و کاهو در برنامه غذایی خود بگنجانید. میزان پروتئین در این سبزیجات تا حدی است که نیاز روزانه شما به این ترکیب را مرتفع می کند. علاوه بر این، سبزیجاتی با برگ های تیره منبع بی نظیر ویتامین ها، فیبر و کلسیم هستند که ضمن کمک به باروری به سلامت جسمانی کمک شایانی می کنند.

غلات سبوس دار

اگر می خواهید مزه خوراکی های به واقع مغذی را در تجربه کنید، مصرف جو، ارزن، کینوآ ، برنج قهوه ای، گندم سیاه و گل تاج خروس را فراموش نکنید. شما می توانید این غلات بی نظیر را به صورت پخته همراه با غذا یا در شیر مصرف کنید، این غلات در کنار همه خواصی که دارند به حفظ و افزایش توان باروری کمک بسیاری می کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
یوسف
-
۰۴:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۳
۰
۰
ای كاش هرگز بچه دار نمیشدم و ...
غزل
-
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
۰
۰
عالی بود مرسی از توصیه های خوب شما مرسی
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها