jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۰۹۶۵   ۲۳ تير ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

پلیس اسپانیا روز پنجشنبه تائید کرد محموله‌ای از اسلحه و مواد منفجره در شمال این کشور کشف و یک تن را در ارتباط با قاچاق سلاح دستگیر کرده است.

بنا به اعلام پلیس ملی اسپانیا این محموله که شامل سلاح، چاشنی، مهمات و دو کیلو مواد منفجره می‌شود، در مزرعه‌ای در شهرستان «بیزکایا» در باسک کشف شده است. اکثر سلاح‌های کشف شده گرم بودند. چاشنی‌ها با استانداردهای ایمنی اروپا همخوانی نداشتند. پلیس تصور می‌کند این سلاح‌ها توسط فرد بازداشت شده و از طریق پست وارد اسپانیا شده باشد.

مرد دستگیر شده در خانه‌اش کارگاه و ماشین‌آلاتی داشت که وی با استفاده از آنها می‌توانست اقدام به تولید سلاح و بمب‌های دست ساز کند. در میان سلاح‌های کشف شده 32 تپانچه، 55 تفنگ، دو سلاح گرم دست‌ساز، صداخفه کن، خشاب‌های مهمات، 10 قمه، یک نیزه و یک شمشیر سامورایی به چشم می‌خورند.

به گفته پلیس، بنا بوده این سلاح‌ها وارد بازار خرید و فروش سلاح‌های گرم غیرقانونی شود، اما در حال حاضر پلیس تصور می‌کند مقصد نهایی آنها گروه‌های سازمان یافته خلافکار یا سازمان‌های تروریستی بوده است. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر