jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۱۹۱۱۷   ۱۴ تير ۱۳۹۵  |  ۱۱:۱۱

مقامات پلیس زلاندنو (نیوزیلند) در یک مجسمه سر اسب که با الماس تزئین شده بود ۳۵ کیلو کوکائین به ارزش ۷/ ۹ میلیون فرانک کشف کردند. این محموله کوکائین از راه هوایی از مکزیک به نیوزیلند رسیده بود.

کشف ۳۵ کیلو کوکائین در مجسمه سر یک اسب

به گزارش جام جم آنلاین ، پلیس زلاندنو (نیوزیلند) در بزرگ‌ترین کشف تاریخ خود موفق شد در یک مجسمه سر اسب کوکائینی به ارزش ۱۴ میلیون دلار نیوزیلندی (۷/ ۹ میلیون فرانک فرانسه) کشف کند. مجسمه این سر اسب با الماس تزئین شده بود تا هرگونه شکی را از وجود مواد مخدر در آن از میان ببرد.

ویرجینیا لو باس، کمیسار تخلفات سازماندهی شده در نیوزیلند، در باره کشف این محموله گفت تحقیقات در باره مرجع ارسال این مواد مخدر همچنان ادامه دارد. او گفت موضوع مهم اما موفقیتی است که با پیدا کردن این همه مواد مخدر حاصل شده است.

این محموله ۳۵ کیلویی کوکائین از مکزیک و از راه هوایی به عنوان بار به نیوزیلند ارسال شده بود. مقامات نیوزیلندی گفته‌اند که این کشف بزرگ پلیس مرزی این کشور در ماه مه سال جاری میلادی بوده است.

پلیس نیوزیلند پس از شش هفته جست‌و‌جو سرانجام دونفر، یک مرد تبعه مکزیک و یک مرد آمریکایی را در این رابطه دستگیر کردند. این دو که قصد پرواز به سوی هاوایی را داشتند، مظنون به شرکت در این قاچاق بزرگ مواد مخدر هستند.

به گزارش مقامات نیوزیلندی، یک مکزیکی دیگر نیز در این رابطه در شهر ساحلی کرایست چرچ این کشور دستگیر شده است. مقامات نیوزیلند بر این نظرند که بخشی از این مواد مخدر قرار بوده به شهر کرایست چرچ منتقل شود.

در سال ۲۰۱۱ زمین لرزه‌ای بسیار شدید بخش‌هایی از شهر ساحلی کرایست چرچ را ویران کرد و از همان زمان مدت‌هاست کارگرانی از کشورهای مختلف جهان در این شهر به کار بازسازی مشغول‌اند.

ویرجینیا لو باس، کمیسار تخلفات سازماندهی شده در نیوزیلند بر این نظر است که در شهر کرایست چرچ تقاضا برای تهیه مواد مخدر بسیار زیاد است و بسیاری در این شهر به کوکائین معتادند.

کریس ویلکینز، متخصص مبارزه با مواد مخدر اما بر این نظر است که قاچاقچیان احتمالا می‌خواسته‌اند این محموله را از نیوزیلند به استرالیا منتقل کنند و در بازارهای این کشور به فروش برسانند.

منبع: دویچه وله

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر