jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۹۰۶۰۶۳ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۶:۵۰

رقابت هالیوود با صنعت سینمای چین در جدول گیشه نمایش سینماهای هفته قبل چین، به نفع هالیوود و قسمت سوم مجموعه فیلم «کاپیتان آمریکا» تمام شد.

رقابت «کاپیتان آمریکا» با «آقای درست» چینی

به گزارش جام جم آنلاین ، «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» در دومین هفته نمایش در کشور آسیایی چین، با فروشی 60 میلیون دلاری دوباره صدرنشین شد.

با این رقم بالای فروش، این اکشن کمیک استریپی و ابرقهرمانانه موفق شد رقم فروش 10 روزه خود در چین را به 157 میلیون دلار برساند.

تحلیل گران اقتصادی سینما می گویند، به جز جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی، این فقط سینماهای چین هستند که می توانند چنین رقم بالای فروشی را نصیب یک محصول هالیوودی کنند.

درام خانوادگی چینی «پیدا کردن آقای درست: کتاب عشق» با یک فاصله بالای فروش از «کاپیتان آمریکا»، ردیف دوم جدول گیشه را به خود اختصاص داد.

این ردیف با یک فروش 13 میلیون دلاری نصیب فیلم شد. فروش کلی این درام جوان پسند پس از هفده روز نمایش عمومی، به 112 میلیون دلار رسیده است.

تا قبل از این، پیش بینی فروشی بالای 200 میلیون دلار برای این فیلم می شد. اما افت زیاد فروش آن در جدول گیشه نمایش، حکایت از غلط بودن این تحلیل می کند.

به نوشته هالیوود ریپورتر، فروش کلی و نهایی سومین قسمت مجموعه اکشن «کاپیتان آمریکا» در چین، حدود 250 میلیون دلار خواهد شد. به این ترتیب، این رقم فروش نمی تواند رقم فروش بالای 300 میلیون دلاری فیلم در آمریکای شمالی را بشکند.

با این حال، چین به احتمال زیاد تنها کشور خارجی خواهد بود که «کاپیتان آمریکا» در آن، توانسته بالای 100 میلیون دلار فروش کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر