jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۹۰۴۵۱۱ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۲:۵۲

محققان آمریکایی با استفاده از ابریشم طبیعی توانستند نمونه خون را خشک و در دمای بالا نگهداری کنند.

نگهداری نمونه خون تا ۸۴ روز با ابریشم

به گزارش جام جم آنلاین، محققان دانشگاه «تافتس» آمریکا با استفاده از پروتئین های ابریشم موفق به نگهداری نمونه خون در شرایط محیطی با دمای بالا شدند.

محققان با استفاده از فیبروین که از پروتئین ابریشم بدست می آید، توانستند نمونه خون را در دمای بالا و بدون آسیب رسیدن به آن نگهداری کنند. فیبروین می تواند برای تازه نگه داشتن میوه ها هم مورد استفاده قرار گیرد.

ابتدا محققان فیبروین را تصفیه و سپس آن را به نمونه خون اضافه کردند و بعد از آن نمونه خون را به همراه فیروین خشک کردند تا قابلیت نگهداری در دمای ۲۲ تا ۴۵ درجه سانتیگراد را داشته باشد. سپس با حل کردن اجزای ابریشم در آب، نمونه خون بار دیگر با حفظ خواص خود برای تحلیل بدست آمد.

در این روش، نمونه خون حتی بعد از ۸۴ روز نگهداری قابلیت تحلیل و بررسی را داشت. با بکارگیری این روش می توان از انعقاد خون در نمونه های آزمایشی جلوگیری کرد.

نتیجه این تحقیق در نشریه «آکادمی ملی علوم» منتشر شده است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش