jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۰۴۱۵۰ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۶:۰۰

قیمت نفت ایران در ماه آوریل 2016 با افزایش 3.42 دلاری بشکه‌ای 36.65 دلار فروخته شد.

نفت ایران 36.65 دلار در هر بشکه

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، اوپک در جدیدترین گزارش اعلام کرد، متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه آوریل 2016 (فروردین95) با 3.42 دلار افزایش نسبت به ماه پیش از آن 36.65 دلار معامله شده است.

بر اساس این گزارش، هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه مارس 33.23 دلار به فروش رسیده بود.

متوسط قیمت نفت ایران در 4 ماه نخست سال گذشته میلادی 50.88 دلار به ازای هر بشکه بوده است که این رقم 4 ماه نخست 2016 به 30.45 دلار کاهش یافته است.

یعنی نفت ایران در این ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 20.43 دلار کاهش روبرو شده است.

متوسط قیمت سبد نفتی این سازمان در ماه آوریل با 3 دلار و 21 سنت کاهش نسبت به ماه قبل از آن 37.86 دلار در هر بشکه معامله شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر