jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۹۳۷ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

تصاویر ایرنا، مرمت و بازسازی مسجد امام‌ خمینی(ره) در منطقه بازار تهران را نشان می‌دهد. این مسجد به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به شمار می‌رود.

بنای مسجد امام خمینی (ره) با قدمتی حدود 180 سال در دوره فتحعلی‌شاه قاجار ساخته شده و از زیباترین مساجد تاریخی تهران است. این مسجد میزبان وقایع تاریخی مهمی نیز بوده است. پس از به چوب بستن بازرگانان، بازاریان در این مسجد تشکیل جلسه دادند که از اتفاقات مهم آغاز جنبش مشروطه است. همچنین ‌علی رزم‌آرا، نخست‌وزیر وقت و مخالف سرسخت ملی شدن صنعت نفت در روز 16 اسفند 1329 در این مسجدِ به ضرب گلوله یکی از اعضای فدائیان اسلام ترور شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر