jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۸۹۵۴۲۳ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۶:۲۵

نخستین رساله دکتری با موضوع بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی (فیس بوک ، تویتر ، وایبر ، لاین) بر هویت اجتماعی کاربران با حضور اساتید برجسته مورد داوری قرارگرفت.

شبکه های اجتماعی بر هویت اجتماعی کاربران تاثیر گذارند

به گزارش جام جم کلیک ، شیرزاد بخشی تلیابی تز دکتری خود را با موضوع بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی بر هویت اجتماعی کاربران ارائه کرده است.

در این پژوهش به بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی (فیس بوک ،توییتر،لاین ، وایبر) بر اعتیاد اینترنتی، تضعیف ارزشهای فرهنگ ایرانی، کمرنگ شدن و چند تکه شدن هویت اجتماعی پرداخته شده است.

این پژوهشگر ارتباطات با اشاره به گسترش فناوری‌های ارتباطی جدید و بزرگراه‌های اطلاعاتی آن به ویژه اینترنت می گوید: گسترش این فناوری ها منجر به تحول در شدت و میزان ارتباط انسان‌ها در اقصی نقاط جهان شده و تحولی کیفی در نحوه ارتباط انسان‌ها با یکدیگر ایجاد کرده است.

این بدین معنی است که امروزه با استفاده از شبکه های اجتماعی با حضور در این بزرگراه امکان بهره گیری از انبوهی از اطلاعات در کمترین زمان ممکن و برقراری ارتباط گفتاری و نوشتاری و دیداری با هزینه نسبتاً کم فراهم آمده است.

ظهور این پدیده اگر چه خود معلول تحولاتی چند بوده اما پس از ظهور، خود منشأ تحولات عدیده‌ای گردیده است یکی از این تحولات تحول در مبنا و معنای مفهوم هویت اجتماعی افراد می‌باشد.

شایان ذکر است که وی ، توسط اساتید برجسته علوم ارتباطات (پرفسور سمیعی ، دکتر سلطانی فر ، دکتر گرانمایه پور ، دکتر مظفری ، دکتر هاشمی ، دکتر مجیدی ، دکتر فرامرزیان و دکتر جهانگیر بخشی) در دانشگاه علوم تحقیقات نمره عالی دریافت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر