jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۹۵۳۶۹ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۵۱

ایده استفاده از پهپادها برای انتقال کالاها یا تحویل اجناس مدتی است که مطرح شده، و روز به روز به تعداد علاقه مندان به آن افزوده می شود. مدتی پیش بود که آمازون نیز به جمع شرکت هایی پیوست که قصد دارند از پهپاد برای تحویل اجناس به مشتریان خود استفاده کنند. حال از سرزمین خورشید تابان خبر رسیده که دولت این کشور همراه با چند شرکت خصوصی طرحی آزمایشی را برای تحویل کالاها با استفاده از پهپاد آغاز کرده اند.

ژاپنی ها از پهپاد برای تحویل کالا استفاده می کنند

به گزارش جام جم کلیک ، نحوه بکارگیری این پهپادها به این صورت است که اجناس داخل آنها جاسازی می شوند و سپس بین کارخانه های صنعتی و کارگاه های مختلف و مجاور یکدیگر به پرواز در می آیند. این پروژه ای مشترک بین چند موسسه تحقیقاتی، دولت مرکزی ژاپن، مسئولین شهر چیبا و شرکت هایی همچون غول حوزه تجارت الکترونیک راکوتن است. پیش از اجرایی شدن این طرح، مسئولین شهر چیبا منطقه ای را برای پرواز پهپادها مناسب سازی کرده اند.

پس از پایان موفقیت آمیز مرحله نخست این طرح، و طی مرحله دوم آن، پهپادها بسته هایی را از انباری در مجاورت خلیج توکیو تحویل گرفته و پس از طی کردن فاصله ده کیلومتری، آنها را به مقصد خود در شهر چیبا تحویل می دهند.

این آزمایش در حالی در این کشور آغاز شده که در میان شهروندان نگرانی های فزاینده ای درباره بکارگیری پهپادها برای مقاصد تروریستی وجود دارد. یکی از دلایل اصلی ژاپنی ها برای این نگرانی، اتفاقی است که در فروردین سال گذشته در این کشور رخ داد. طی این ماجرا، پهپادی با مقدار اندکی از مواد رادیواکتیو روی سقف مقر نخست وزیری ژاپن فرود آمد که موجی از نگرانی را در این کشور در پی داشت.

منبع: تک شات

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر