jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۷۱۰ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

علی میرزابابایی از تهران: یک ماه پیش برای شکایت از یک پزشک که در جراحی به چشمم بشدت آسیب زده بود، به وزارت بهداشت مراجعه کردم. این وزارتخانه پس از تماس با بیمارستان به من قول مساعد داد مشکلم را حل می‌کند، اما پزشک معالج مرا تهدید و با کمک حراست از بیمارستان بیرونم کرد و حاضر نیست حتی از دستور وزارتخانه تبعیت کند. از وزیر بهداشت می‌خواهم به مشکلم رسیدگی کند.

آقای توکلی از قائمشهر: سازمان تامین اجتماعی متاسفانه برای کسانی که برای درمان یا حتی آموزش به شهر تهران می‌آیند، خوابگاه مناسبی ندارد. برای نمونه خوابگاه نواب این سازمان شرایط مناسبی ندارد.

یک شهروند از شهریار: از راهنمایی و رانندگی کشور برای اجرای درست قانون و حفظ جان مردم و امنیت جاده‌ها در ایام عید مراتب قدردانی و تشکر را داریم.

یک شهروند: چرا در ایام عید از مردم بابت چادر زدن در پارک‌ها که هیچ امکاناتی نیز ندارد طلب پول می‌شود؟

محمدی از زنجان: چرا رستوران‌ها به بهانه‌های مختلف مانند مالیات و خدمات از مشتریان خود پول بیشتری می‌گیرند؟ لطفا به این موضوع رسیدگی شود.

یک شهروند از تهران: همسرم بازنشسته تامین اجتماعی است و 800هزار تومان حقوق می‌گیرد. آیا این حقوق کفاف زندگی را می‌دهد؟

رستمی: از مسئولان فدراسیون فوتبال می‌خواهیم در قرارداد مربی تیم ملی، شرایطی مانند کسب جام و قهرمانی را نیز در نظر بگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر