jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۳۶۹۷ ۲۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۲۰:۱۶

وزیر امور خاجه آمریکا مدعی شده است که کشورش هیچ نقشی در زمینه تغییر قریب الوقوع در کابینه عراق ندارد.

کری: داعش  نفس های آخر را می کشد

به گزارش جام جم آنلاین ، پایگاه اینترنتی "السومریه نیوز" امروز(جمعه) گزارش کرد، "جان کری" این مطلب را در یک کنفرانس مطبوعاتی در بغداد بیان کرد.

وی گفت که این مساله داخلی است و از آمریکا خواسته نشده در آن دخالت کند، همچنین سفرم به عراق قبل از مطرح شدن موضوع تغییر کابینه برنامه ریزی شده بود.

کری ضرورت تلاش برای تحقق ثبات سیاسی و تشکیل دولت یکپارچه را مورد تایید قرار داد و نقش "حیدر العبادی" نخست وزیر عراق در زمینه مقابله با چالش های اقتصادی، سیاسی و امنیتی را ستود.

حمله ائتلاف به اهداف نفتی داعش

وی همچنین گفت که جنگنده های ائتلاف بین المللی به فرماندهی کشورش هزار و 200 هدف نفتی گروه تروریستی "داعش" که منبع درآمد آن است را هدف قرار دادند که بر بودجه این گروه تاثیر منفی داشته است.
کری ادعا کرد که داعش نفس های آخرش را در سوریه و عراق می کشد.

وزیر امور خارجه آمریکا امروز پس از ورود به بغداد با العبادی پیرامون جنگ علیه داعش و مسائل مهم سیاسی گفت و گو کرد.

کری همچنین با هیات اقلیم کردستان عراق به ریاست "نیچروان بارزانی" درباره تحولات سیاسی و امنیتی عراق گفت و گو کرده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر