jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۹۱۳۳۰ ۱۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۹:۰۰

واقعیت مجازی بر روی شیشه‌ی جلوی خودرو چند سالی است که توسط بی‌ ام و معرفی شده است. حال تویوتا پتنتی در این خصوص ثبت کرده که سازوکار آن با نمونه‌های قبلی متفاوت است.

تویوتا واقعیت افزوده‌ پویا در شیشه جلو را معرفی کرد

در حال حاضر تکنولوژی هدآپ دیسپلی (Head-Up Display) با استفاده از واقعیت افزوده به نمایش اطلاعات مختصری همچون سرعت و مسیریابی را روی شیشه جلو می‌پردازد. حال تویوتا پتنتی ثبت کرده که موجب می‌شود این تکنولوژی اندکی موثرتر و کاراتر واقع شود. خودروساز ژاپنی راهی برای حرکت پویا تصویر پیدا کرده است که راننده را بهتر با جاده پیش‌رو آشنا می‌کند و اطلاعات مناسبی را از آن در اختیار راننده قرار می‌دهد.

پتنت جدید تویوتا مانند صفحه نمایشگرهای HUD متداول بر روی شیشه جلوی خودروها کار می‌کند؛ تمایز اصلی در محصول ارایه شده‌ی توسط تویوتا در تحلیل ECU از زاویه فرمان و سرعت خودرو است. هم‌چنین این سیستم نوین داده‌های مربوط به دوربین نصب شده در جلوی خودرو برای شناسایی خطوط جاده و دوربین داخلی جهت تشخیص دید راننده را جمع‌آوری کرده و از آن‌ها برای نمایش اطلاعات استفاده می‌کند. در نهایت به وسیله‌ی ادغام تمامی داده‌های موجود، سیستم اطلاعاتی نوین تویوتا، انیمیشن‌های خروجی را بر روی شیشه حرکت داده و در بهترین مکان خود قرار می‌دهد. به منظور لحاظ مسایل ایمنی، اندازه تصاویر با توجه به عرض خودرو متغیر است، بنابراین موقعیت خودرو بین خطوط بر روی جاده توسط راننده قابل تشخیص است. با افزایش سرعت خودرو، انیمیشن‌ها به سمت بالا حرکت کرده و در عین حال کوچک می‌شوند، به دلیل اینکه دید راننده در این شرایط به فاصله‌های دورتر معطوف می‌شود.

پتنت تویوتا به نظر بسیار کاربردی و واقع گرایانه است. عناصر و ادوات مورد نیاز برای راه اندازی این تکنولوژی در حال حاضر در دسترس است ولی ایده‌ی خودروساز ژاپنی راه جدیدی را پیش روی قرار داده است. انتظار می‌رود تویوتا لیسانس استفاده از نمایشگرهای واقعیت افزوده‌ی HUD را توسط دیگران آزاد کند به دلیل اینکه کاربری این فناوری می‌تواند بسیار مهیج باشد.

تصور کنید در حال راندن موتورسیکلت هستید که از کلاه ایمنی واقعیت افزوده بی‌ام‌و استفاده می‌کنید. یا تصور کنید که این تکنولوژی روی کاپوت لندروور به کار رود تا در جاده‌های آفرود به نمایش موانع و اجسام نزدیک با سپر خودرو بپردازد. واقعیت افزوده جایگاه بسیار مهمی در صنعت خودرو خواهد داشت و توانایی انقلاب در وسایل نقلیه را به همراه دارد.

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر