jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۸۹۱۲۷۷   ۱۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۶:۰۰

چندی پیش بود که بالاخره از قیمت و تاریخ عرضه هدست واقعیت مجازی پلی استیشن رونمایی شد و سونی اعلام کرد که برای خرید این هدست 400 دلاری، باید تا ماه اکتبر سال جاری صبر کنیم. هدست پلی استیشن، تنها هدست سازگار با کنسولی خانگی است و از این لحاظ نسبت به سایر رقبا مانند آکیلس ریفت و اچ تی سی وایو برتری دارد. اما ظاهرا سونی خود را برای عرضه هدستش روی پی سی نیز آماده می کند.

هدست واقعیت مجازی پلی استیشن برای رایانه در راه است

به گزارش جام جم کلیک ، آکیلس ریفت و اچ تی سی وایو بدون شک، پرطرفدارترین هدست های واقعیت مجازی پلتفرم پی سی هستند و مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده اند. با این حال، این دو هدست به ترتیب 600 و 800 دلار قیمت دارند و برای تجربه کار با آن ها به سخت افزاری 1000 الی 1500 دلاری نیز نیاز دارید که در مجموع، هزینه ای نزدیک به 2000 دلار خرج روی دستتان می گذارد.

در سوی دیگر، هدست پلی استیشن ارزان ترین گزینه در میان هدست های واقعیت مجازی به شمار می رود بدون کنترلر موو و دوربین پلی استیشن، تنها 400 دلار قیمت دارد. بنابراین طبیعی است که بسیاری از کاربران به تجربه هدست پلی استیشن روی پلتفرم پی سی علاقه مند باشند و به نظر می رسد که ژاپنی ها هم برنامه هایی برای تحقق این ایده داشته باشند.

یکی از سخنگویان سونی که نام وی فاش نشده اخیرا گفته بعد از عرضه هدست پلی استیشن برای کنسول نسل هشتمی پلی استیشن 4، امکان پشتیبانی از پلتفرم پی سی هم وجود دارد. وی دلیل این امر را شباهت ساختار سخت افزاری پی سی و پلی استیشن 4 دانسته که عرضه هدست واقعیت مجازی روی کامپیوترهای شخصی را ممکن می سازد.

از آن جایی که پلی استیشن 4 شباهت زیادی به ساختار پی سی دارد، عرضه هدست پلی استیشن روی پی سی امکان پذیر است. در حال حاضر ما روی بازی ها تمرکز کرده ایم و آمادگی لازم برای رونمایی از چنین چیزی را نداریم اما به نظرم هدست پلی استیشن وارد حوزه های دیگر هم خواهد شد.

بدون شک این خبر می تواند برای دو کمپانی اچ تی سی و آکیلس ناگوار باشد چرا که در این صورت، دیگر پی سی گیمرها به پرداخت هزینه های هنگفت مجبور نخواهند بود و می توان تصور کرد که هدست پلی استیشن، با سخت افزاری ضعیف تر و برابر با کنسول پلی استیشن 4 سازگاری داشته باشد. البته شکی نیست که تکنولوژی هدست های رقیب مانند وایو، تا حد زیادی نسبت به هدست پلی استیشن متفاوت است و تجربه ای جذاب تر از واقعیت مجازی را به نمایش می گذارند. اما در نهایت مردم رای خود را با پول درون جیبشان صادر می کنند.

منبع: تک شات

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

ماه مهر همواره یادآور فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت، تبلور تلاش و تکاپوی پرشتاب و شوق‌انگیز برای فتح قله‌های دانش و کرامت انسانی است تا هرچه بیشتر زنگارهای جهل و نادانی از پیکره جامعه زدوده‌شود و انسان‌ها در مسیر حیات بخش آگاهی و تکامل قرار گیرند.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها