jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۸۹۴۱۵ ۲۵ اسفند ۱۳۹۴  |  ۰۸:۵۲

وزارت دادگستری آمریکا نه‌فقط روی اپل کلید کرده، بلکه از مدیران واتس اَپ هم خواسته تا دیتای خود را برای آن‌ها رمزگشایی کنند.

وزارت دادگستری آمریکا بعد از اپل روی واتس اَپ هم کلید کرد

به گزارش جام جم کلیک ، نیویورک‌تایمز در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت مقامات DOJ هنوز پاسخ روشنی بابت درخواست خود از اپل نگرفته‌اند که به سراغ واتس اَپ رفته‌اند.

هرچند مورد حقوقی اپل درباره حادثه تروریستی ضارب سن برناردینو است اما کیس حقوقی واتس اپ ربطی به مسائل تروریستی ندارد اما این مقامات از مدیران واتس اَپ خواسته‌اند تا دیتای رمزگذاری شده را برای آن‌ها بگشاید.

رئیس‌جمهور اوباما نیز ضمن ورود به داستان، تلویحاً از اپل خواست بت‌سازی نکرده و به ارزش‌های حکومتی احترام بگذارد، هرچند اپل هنوز روی مواضع خود اصرار می‌کند.

از سوی دیگر برخی مقامات سنای آمریکا لایحه‌ای را تهیه‌کرده و قرار است مطرح کنند که مطابق با آن شرکت‌های آی تی مجبورند تا دیتای خود را به دستور مقامات قضایی باز کنند.

این لایحه فعلاً تصویب نشده اما طرفداران آزادی بیان به‌شدت از طرح آن ابراز نگرانی کرده‌اند.

در کیس حقوقی واتس اَپ ظاهراً قاضی رأی به خوانش دیتا داده است ولی کارشناسان با دیتای رمزگذاری شده روبرو شده‌اند و نتوانستند کار را جلو ببرند.

ماه گذشته وقتی دادگاه از مدیران واتس اَپ خواست تا دیتای مربوط به یک قاچاقچی را در اختیار آن‌ها بگذارد، آن‌ها گفتند چنین چیزی را ندارند و این موضوع باعث به زندان رفتن مدیر اجرایی فیس‌بوک در برزیل شد.

گفتنی است فیس‌بوک در سال 2014 واتس اَپ را به قیمت 21 میلیارد دلار خرید و از آن خود کرد و البته شرکتی دولتی دیتای واتس اپ را رمزگذاری کرده است.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر