jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۸۷۷۶۲۶ ۱۱ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۰:۳۰

با این‌که بیشتر شرکت‌های تولیدکننده تلفن‌های هوشمند سعی می‌کنند با افزایش حجم باتری یا راهکارهایی برای کاهش مصرف (مانند پردازنده‌های کم مصرف) این مشکل را تا حدودی برطرف کنند

5 برابر عمر بیشتر برای باتری‌های تلفن‌های همراه

به گزارش جام جم کلیک، اما این روزها کمتر کسی است که با خیال راحت از باتری گوشی‌اش یک روز کامل را پشت سربگذارد.

حال خبرهایی از نتایج کار یک گروه تحقیقاتی به گوش می‌رسد که می‌تواند یک راه‌حل حیاتی برای مشکل تمام شدن شارژ گوشی‌ها باشد.

این تیم تحقیقاتی توانسته‌ نوعی باتری تولید کند که تا پنج برابر بیشتر از باتری‌های لیتیوم یون انرژی درون خود ذخیره می‌کند.

این مدل آزمایشی که لیتیوم ایر نام دارد نحوه عملکردش به‌گونه‌ای است که هنگام خالی کردن شارژ، اکسیژن آزاد می‌کند.

یعنی هنگام شارژ باتری، لیتیوم به یون مثبت تبدیل و با اکسیژن ترکیب می‌شود و زمان استفاده جدا شدن یون لیتیوم از اکسیژن باعث آزاد شدن انرژی می‌شود، انرژی مورد نیاز را آزاد می‌کنند.

این باتری‌ها که به نظر می‌رسد روشی بهینه برای جایگزینی باتری‌های کنونی باشند در حال حاضر مراحل آزمایشی خود را طی می‌کنند و در صورت ورود به بازار می‌توان امیدوار بود عمر باتری‌های گوشی‌های همراه پنج برابر بیشتر شود.

ضمیمه کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر