jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۷۱۰۶۵   ۱۹ دی ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۰

دو سوم افراد در سرتاسر دنیا، 3.7 میلیارد از افراد زیر 50 سال، ویروسی که عامل تبخال است را دارند. این آمار سازمان بهداشت جهانی است.

عامل اصلی انتقال ویروس درمان ناپذیر تبخال تناسلی را جدی بگیرید!

به گزارش جام جم آنلاین ، ویروس هرپس سیمپلکس 1 (HSV-1) علاوه بر این می‌تواند موجب تبخال تناسلی شود و سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که سکس دهانی در حال تبدیل شدن به شیوه اصلی انتقال فرد به فرد این ویروس درمان‌ناپذیر است.

محققان سازمان بهداشت جهانی در ژورنال PLoS One نوشتند: «بار جهانی عفونت HSV-1 عظیم است. تخمین زده می‌شود که 140 میلیون نفر از افراد 15 تا 49 ساله در سال 2012 به عفونت HSV-1 تناسلی مبتلا بودند.»

در بین امریکایی‌ها، 49 درصد زنان (178 میلیون) و 39 درصد مردان (142 میلیون) به HSV-1 مبتلا هستند و بنابر گفته سازمان بهداشت جهانی پایین‌ترین آمار را دارند. به گزارش اخبار NBC این مقدار در افریقا 87 درصد و در آسیای جنوب‌شرقی 60 درصد است.

یک نوع دیگر از ویروس هرپس، HSV-2، همان ویروسی است که اکثر مردم آن را بیماری مقاربتی می‌دانند. این مطالعه نشان می‌دهد که هر دوی این ویروس‌های درمان‌ناپذیر عامل تعداد زیادی از این عفونت‌ها هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها