jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۵۸۱۷۱   ۳۰ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۶:۳۰

عضو هیات علمی مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری گفت: یک خرخر ساده تا انسداد تنفسی و خفگی در خواب، همه از اختلالات تنفسی خواب به شمار می روند.

«خرخر» ساده نشان از اختلال تنفسی خواب دارد

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایرنا، دکتر جهانگیر قربانی افزود: امروزه نقش منفی اختلالات خواب در زندگی بطور گسترده ای مشخص شده و بخش مهمی از این اختلالات مربوط به مشکلات تنفسی حین خواب است که طیف وسیعی از مشکلات را شامل می شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مشکلات تنفسی خواب، پیامدهای وسیع جسمی، روانی، فردی و اجتماعی دارد، بررسی و درمان اختلالات تنفسی خواب زمینه مشترکی بین رشته های مختلف پزشکی مانند گوش و حلق و بینی، ریه، طب کار، کودکان، روانپزشکی، مغز و اعصاب، فک و صورت و دندانپزشکی دارد.

عضو هیات علمی مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری همچنین از برگزاری سمپوزیوم یک روزه خُرخُر و اختلالات تنفسی خواب در روز پنجشنبه پنجم آذر ماه در سالن امیرکبیر بیمارستان دکتر مسیح دانشوری خبر داد.

قربانی خاطرنشان کرد: این سمپوزیوم در راستای شناساندن جدیدترین روش های تشخیصی و درمانی اختلالات تنفسی خواب برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: این سمپوزیوم از امتیاز بازآموزی برای متخصصان رشته های گوش و حلق و بینی، فوق تخصص ریه، طب کار، کودکان، بیماریهای مغزو اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، بیهوشی، روانپزشکی، جراحی فک و صورت و دانپزشکی برخوردار است و علاقه مندان برای ثبت نام می توانند با شماره تلفن 27122040 دفتر همایش های مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری، تماس بگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر