jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۵۵۹۱۴   ۲۳ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۶

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در پی حملات تروریستی در پاریس سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد و گفت: فرانسه در مبارزه با (گروه تکفیری صهیونیستی) داعش کوتاهی نخواهد کرد.

داعش عامل حملات پاریس است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، فرانسوا اولاند در پی حملات تروریستی در پاریس در نشست خبری گفت: از ملت فرانسه برای حفظ وحدت در شرایط کنونی دعوت می کنم.

وی افزود: فرانسه حتی با اینکه زخم خورده است، همچنان قوی است . داعش عامل حملات پاریس است.رئیس جمهور فرانسه گفت: نیروهای نظامی فرانسه در چند روز آینده در خیابان ها باقی خواهد ماند.

اولاند افزود: ما با متحدانمان که آنها هم با خطر تروریسم روبرو هستند، هماهنگی می کنیم.رئیس جمهور فرانسه روز شنبه حملات جمعه شب در پاریس را «اقدام جنگی بر ضد فرانسه» توصیف کرد.

فرانسوا اولاند گفت: این حملات از خارج و با همدستی کسانی از داخل طرح‌ریزی شده بودند.وی تأکید کرد: فرانسه در قبال تروریست‌های داعش بی رحم خواهد بود و در همه حوزه‌های داخلی و خارجی علیه آنها اقدام خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها