jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۸۲۸۸۶۶   ۰۲ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۳:۵۵

سال 2013 گروهی از محققان برای بررسی میزان آلودگی موجود روی تلفن‌ها و تبلت‌ها، 30 دستگاه را بررسی کردند، برای این کار آنها از گوش پاک‌کن‌ استفاده کردند و 600 واحد از باکتری استافیلوکوک اورئوس را روی آن یافتند، ولی این بدترین نتیجه‌ای نبود که به‌دست آمد.

تلفن‌های همراه آلوده‌تر از سرویس بهداشتی

تبلت دیگری آزمایش و ۱۵ هزار واحد از باکتری انتروباکتر روی آن یافت شد. در این میان هشت دستگاه از ۳۰ تبلت و هفت تا از 30 تلفن هوشمند آزمایش شده شامل بیش از هزار واحد از باکتری انتروباکتر بود.

نتایج این آزمایش‌های در حالی مشخص شد که تعداد باکتری‌های استافیلوکوک اورئوس موجود در سرویس بهداشتی 20 و تعداد باکتری انتروباکتر ده واحد در هر تست با گوش پاک کن بود.

اما تعجب‌آور این است که چرا تلفن‌های ما باید تا این حد به باکتری‌های خطرناک آلوده باشد؟ دلیلش مشخص است. ما معمولا تلفن‌های خود را تمیز نمی‌کنیم و اگر هم تمیز ‌کنیم، این کار را بدرستی انجام نمی‌دهیم.

البته همه چیز هم به این بدی‌ها نیست و صنعت موبایل راهکارهایی برایمان در نظر گرفته است. مثلا گوریلا گلس ضد باکتری که می‌تواند تا 99.9 درصد شیشه تلفن همراه را از حضور باکتری‌ها در امان نگه دارد. اکنون ZTE Axon اولین تلفن همراهی است که به این لایه ضد باکتری مجهز است.

مایکروسافت هم راه‌حل دیگری دارد، این شرکت بتازگی از حق ثبت یک سیستم اشعه فرابنفش پرده‌برداری کرده که قادر است به‌طور خودکار صفحات لمسی موبایل‌ها و نوک انگشت کاربران را تمیز کند.

لومیاها و سرفیس‌های بعدی به این فناوری مجهز خواهد شد.البته توصیه می‌کنیم منتظر این نباشید که فناوری به تمیز کردن تلفن شما بشتابد و همین الان خودتان فکری به حال تلفن همراه یا تبلت آلوده‌تان بکنید.

دستمال‌های مرطوب که برای پاکسازی پوست استفاده می‌شود می‌تواند گزینه خوبی باشد. الکل هم می‌تواند به کارتان بیاید. پس معطل نکنید و تمام تلفن همراه خود را همین الان تمیز کنید.

کلیک (ضمیمه یکشنبه - روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر