jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۲۷۸۳۶   ۳۰ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۰

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) ​اعلام کرد: هزاران ویندوز سرور ۲۰۰۳ با اینکه از رده خارج شده همچنان در حال کار هستند و کاربران آنها در معرض خطر هک قرار دارند.

هزاران ویندوز سرور ۲۰۰۳ در معرض خطر هک قرار دارند

داده های بدست آمده از شرکت خدمات اینترنتی «Netcraft» نشان می دهد که حدود ۶۰۹ هزار سیستم وب در حال خدمت رسانی به ۱۷۵ میلیون وبسایت در حال اجرای ویندوز سرور ۲۰۰۳ هستند که سیستم ها و مشتریان آن ها در معرض خطر حملات سایبری و سرقت اطلاعات قرار دارند.

به گزارش مهر، اغلب این سرورهای به روز نشده در آمریکا و چین قرار دارند که حدود نیمی از تمامی سرورهای ۲۰۰۳ شناسایی شده را شامل می شود.

شرکت مایکروسافت در ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ میلادی، پشتیبانی از ویندوز سرور ۲۰۰۳ را متوقف کرد و در نتیجه از آن زمان تاکنون این سرور بدون اصلاحیه و به روز رسانی امنیتی باقی مانده است.

بسیاری از سازمان ها برغم هشدارهای مکرر مایکروسافت، هم چنان از نسخه قدیمی و به روز نشده سرور ۲۰۰۳ استفاده می کنند.

بنا به اعلامیه منتشر شده توسط US-CERT، سیستم های کامپیوتری که در حال اجرای ویندوز سرور ۲۰۰۳ هستند در معرض خطر حملات سایبری مانند حملات خرابکارانه یا از دست دادن اطلاعات الکترونیکی قرار دارند.

مرکز ماهر به سازمان ها توصیه کرده تا در اسرع وقت سیستم های ویندوز سرور ۲۰۰۳ خود را به نسخه های بالاتر اتقاء دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها