jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۱۸۶۵۱ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۵۹

یکی از خودروهای بدون راننده شرکت فناوری گوگل در خیابان های کالیفرنیا آمریکا دچار تصادف و مجروح شدن تعدادی از افراد شد. با این سانحه چهاردهمین تصادف این گونه خودرو ها پس از شش سال رانندگی در سطح خیابان ها ثبت شد.

6 سال رانندگی خودروهای بدون راننده با 14 تصادف

در تصادف یک دستگاه اس یو وی لکسوس که گوگل آنها را به حسگرها و دوربین های پیشرفته مجهز کرده در منطقه ای که بیش از 20 دستگاه خودروی اولیه گوگل بصورت خودکار در حال تردد بودند از پشت مورد اصابت خودروی دیگری قرار گرفت.

البته این خودروها در شش سال گذشته 1٫9 میلیون مایل آزمایش شدند و طی این مدت 14 تصادف از آنها به ثبت رسیده است که عمدتا رانندگان خودروهای دیگر عامل آن بودند.

طبق این گزارش شرکت گوگل اعلام کرد که تعدادی از کارمندان گوگل که در این خودرو حضور داشتند دچار آسیب جزیی شده و به بیمارستان اعزام شدند. راننده خودروی دیگر که مقصر این حادث بود نیز دچار جراحت شد.

گوگل سرمایه گذاری کلانی برای تولید و عرضه خودروهای بدون راننده به بازارهای جهانی کرده است.

این شرکت اعلام کرده است که محققانش در حال بررسی این موضوع هستند که با چه روشی می توان رانندگان دیگر خودروها را برای جلوگیری از هر نوع تصادف با خودروهای بدون راننده گوگل آگاه و هوشیار کرد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر