jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۱۷۸۹۳   ۲۷ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۰۵

دانشمندان دریافتند که عامل اصلی مرگ ناگهانی ناشی از آریتمی قلبی تغییر در درجه حرارت بدن است.

درجه حرارت بالای بدن باعث مرگ ناگهانی می شود

مرگ ناگهانی قلب علل مختلف دارد، از جمله جهش های ارثی در DNA که ساختار و عملکرد پروتئین در قلب را تحت تاثیر قرار می دهد.

پیتر روبن محقق دانشگاه سایمون فریزر دریافت که در صورت ایجاد مشکل در پروتئین هایی که وظیفه سیگنالینگ الکتریکی را در قلب بر عهده دارند درجه حرارت باعث آریتمی می شود.

وی می گوید: زمانی که سلول های عضلانی در قلب بطور منظم و هماهنگ منقبض شوند، قلب بدرستی خون را در سرتاسر بدن پمپاژ می کند. هنگامی که عمل ریتمیک و هماهنگ پمپاژ توسط یک آریتمی مختل شود، قلب دیگر نمی تواند خون را توزیع کند.

در موارد شدید، این امر منجر به مرگ ناگهانی قلب می شود. نوسانات دما روش عملکرد تمام پروتئین ها را تغییر می دهد اما برخی از جهش های DNA می تواند منجر به حساسیت بیشتر پروتئین ها نسبت به تغییرات دما شوند.

تیم روبن یک پروتئین را کشف کردند که نسبت به دما به مراتب حساس تر از حد طبیعی است. به عنوان مثال، هنگامی که در حین ورزش و یا در هنگام خواب درجه حرارت طبیعی بدن بالا می رود، این پروتئین دیگر عملکرد معمول خود را انجام نمی دهد و پروتئین مختل شده باعث می شود که سیگنال الکتریکی در قلب نامنظم شده، و موجب ایجاد آریتمی و در نتیجه مرگ ناگهانی قلب شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر