jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۸۱۶۲۷۵   ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۲

شما سفر را انتخاب می کنید تا برای چند روز هم که شده از استرس و مسئولیت های روزانه خود مانند مدرسه، دانشگاه، محل کار و غیره به دور باشید. اما بهتر است قبل از مسافرت در مورد مکانی که می خواهید به آنجا سفر کنید، خوب تحقیق کنید زیرا برخی مکان ها جان شما را تهدید می کنند.

به این مکان های خطرناک با احتیاط سفر کنید + عکس

در اینجا نام خطرناک ترین مقاصد گردشگری جهان را برایتان آورده ایم.


1. باغ سمی «Alnwick»، نورث‌آمبرلند، انگلستانحتما شما هم می دانید که محققان بیشتر بر خاصیت درمانی گیاهان تمرکز می کنند تا خاصیت کشندگی آنها. بچه ها علاقه زیادی به کشف این گیاهان دارند، این که چگونه یک گیاه منجر به مرگ می شود یا چقدر طول می کشد تا تاثیر خود را بر بدن بگذارد یا این که آیا مرگ ناشی از گیاهان دردناک است یا خیر؟ باغ باغ «Alnwick» گیاهان کشنده ای مانند جوزالقی، شاه‌دانه و غیره را در خود جای داده است. اگر به این مکان سفر می کنید، گول ظاهر زیبای این گیاهان را نخورید.


2. آتشفشان پارک ملی هاوایی، هاوایی، آمریکادر سال 2000 جسد یک مرد و زن را در این منطقه یافتند. پزشکان ابتدا دلیل مرگ آن دو را تشخیص ندادند اما در نهایت به این نتیجه رسیدند که آنها به عفونت ریوی ناشی از اسید هیدروکلریک موجود در فضا مبتلا شدند بنابراین هنگامی که به دیدن این آتشفشان می روید، مراقب ابرهای اطراف این منطقه باشید زیرا تمام آنها اسیدی هستند.


3. محل عبور «Hua Shan»، چینبرای رسیدن به این منطقه باید 6 ساعت پیاده روی کنید سپس 30 دقیقه را با تلکابین بالا بروید. این گذرگاه باریک با ارتفاعی حدود 1.5 کیلومتر از سطح زمین قرار دارد که بسیار خطرناک است. جالب است بدانید که این گذرگاه دو طرفه است، بدین معنی که شما باید در برخی جاها از دیگری سبقت بگیرید. اگر عاشق ارتفاع هستید، به این مکان سری بزنید اما مراقب باشید تا به قیمت جان تان تمام نشود.


4. آبشار «Bash Bish»، ماساچوست، آمریکااین آبشار به دلیل استخر کم ارتفاع زیر آن، جزو خطرناک ترین مقاصد گردگشری جهان است. شنا کردن در این آب جان شما را به خطر می اندازد. مرگ هایی که در این منطقه رخ داده معمولا به دلیل غرق شدن، بالا رفتن از دیواره های سنگی و پرش از صخره ها به داخل آب بوده است. بنابراین هر گونه فعالیتی در این منطقه جان شما را به خطر خواهد انداخت.


5. «Ilha da Queimada Grande»، سائو پائولو، برزیلاین منطقه به جزیره مارها شهرت دارد زیرا تعداد مارهای آن بسیار زیاد است و البته باید بگوییم که آنها مارهایی معمولی نیستند. این جزیره بین 2000 تا 4000 مار افعی سرنیزه‌ای زرین دارد که برخی از آنها جزو کشنده ترین مارهای جهان هستند. این نوع مار می تواند در عرض یک ساعت یک انسان را بکشد، کلیه ها را از کار بیاندازد و موجب خونریزی مغزی شود. این جزیره شوخی سرش نمی شود!


6. «Danakil Depression»، اتیوپیاگر به دنبال جایی شبیه به جهنم می گردید، همین جا دست نگهدارید. «Danakil Depression» یکی از داغ ترین مکان های روی زمین است آنقدر که شرط می بندیم در این سفر از گرما کباب خواهید شد. این مکان که 100 متر پایین تر از سطح زمین قرار دارد دارای سنگ های سرخ، زمین های گوگردی و رسوبات نمکی است. دمای آن از 35 درجه سانتی گراد تا 62 درجه سانتی گراد بالا می رود و جالب است بدانید که مردم ساکن در این منطقه قادر به تحمل چنین گرمایی هستند.


7. ساحل «New Smyrna»، فلوریدا، آمریکایکی از خطرناک ترین فکرهایی که ممکن است به ذهن افراد خطور کند، شنا کردن در ساحل «New Smyrna» است. آبی آرام این دریا توریست ها را وسوه می کند تا تنی به آب بزنند اما نمی دانند که ممکن است با حمله کوسه ها روبه رو شوند. کوسه ها همیشه در این مکان حضور دارند و طبق آمار گرفته شده تعداد آنها بیش از 238 است. سال 2008 بیشترین رکورد حمله توسط کوسه ها ثبت شده است: 24 گاز گرفتگی.


8. جاده مرگ، بولیویاین جاده مشهور در بولیوی قرار دارد اما شهرت آن برای چیست؟ از نام اش پیداست! این جاده که در کنار دره جنگل های آمازون قرار دارد، هر ساله 300 کشته بر جای می گذارد.(برترینها)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر