jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۸۱۶۲۶۹ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۳

اتصال پرداخت الکترونیکی به خودرو در جهت نوآوری در پروژه های حمل و نقل هوشمند، توسط یک شرکت دانش بنیان در عرصه فناوری اطلاعات اجرایی شد.

امکان اتصال پرداخت الکترونیکی به خودرو فراهم شد

با اجرای پروژه اتصال پرداخت الکترونیکی به خودرو، می‌توان داده‌های سفر را به داده‌های حساب بانکی مردم متصل و از این طریق، خدمات پرداخت ترافیکی را تسهیل کرد؛ همچنین در ازای آن خدمات نوین مستقیم و غیر مستقیمی به کاربران ارائه داد. در عین حال می‌توان با تحلیل‌های ترافیکی به دست آمده، کارایی شبکه حمل و نقل را ارتقاء داد.

این پروژه که با محوریت شبکه بانکی، وزارت راه، بهره‌برداران خصوصی بزرگراه‌ها و پلیس راهور توسط یک شرکت دانش بنیان در حال اجرا است، حمل و نقل هوشمند جاده ای را از حالت ثبت تخلف صرف خارج کرده و به سهولت رانندگی کمک می کند.

پروژه اتصال پرداخت الکترونیکی به خودرو هم اکنون در مرحله عملیاتی شدن زیرساختهای اجرایی و مباحث سخت افزاری است و با مرتفع شدن مباحث فرهنگی و قانونی قابلیت اجرایی شدن خواهد داشت.

با این رویکرد، در حقیقت داده‌هایی به راننده می‌رسد که هنگام رانندگی در جاده، می‌تواند اطلاعات حین سفر و پیش از سفر را دریافت کند و در صورت بروز حادثه، پیش از رسیدن به محل رخداد، مسیرش را به نحو دیگری تنظیم کند.

اجرای کامل این پروژه نیازمند آن است که خودروسازان نیز تجهیزاتی را روی خودروها بیافزایند و از امکانات و سیستم‌های پیشرفته تر بهره‌برداری کنند.

پیش بینی می شود تا چند سال آینده برقراری ارتباط میان خودروها با یکدیگر و خودروها با تجهیزات جاده‌ای، به مساله‌ای اجباری برای کشورها تبدیل شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر