jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۸۱۶۱۵۰ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۱:۵۰

پخش مجموعه مستند« قصه‌های قدس» که در شش قسمت 30 دقیقه‌ای تولید شده است از امشب ساعت 20 از شبکه مستند آغاز می‌شود.

روایت «قصه‌های قدس» در شبکه مستند

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، قصه‌های قدس روایتگر تفاوت‌های تفکر صهیونیسم با یهودیت و تاثیر رسانه‌های صهیونیستی در جهان است. این مجموعه در داخل فلسطین‌اشغالی تهیه شده و در آن محدودیت‌های شهروندان فلسطینی از زبان خود یهودیان ساکن سرزمین‌های اشغالی بیان می‌شود.

در این مستند تصویر می‌شود که چگونه بعضی از این یهودیان خودشان پرچم اسرائیل را آتش می‌زنند و اعتراف می‌کنند که ما نباید فلسطین را اشغال می‌کردیم یا می‌گویند، اسرائیل نامی جعلی برای این سرزمین است.

همچنین دومین قسمت از مجموعه مستند «اینک سرطان قابل درمان است» امروز ساعت 17 از شبکه مستند به مخاطبان ارائه می‌شود.

این مجموعه که در سه قسمت تولید شده به بیماری سرطان، انواع مختلف آن و علائم مرتبط با هر نوع و دشواری‌های این بیماری برای بیمار و اطرافیان وی می‌پردازد و ضمن نشان دادن تلاش دانشمندان و پزشکان برای کشف راه‌های جدید درمانی از جدیدترین دستاوردهای درمان این بیماری اطلاعات مفیدی به مخاطبان می‌دهد.

فیلم «ترند» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علی وفادار امروز ساعت 18 و 30 دقیقه از شبکه مستند به نمایش درمی‌آید.

«ترند» که محصول سال 1390 مرکز سیستان و بلوچستان است به مسابقات اتومبیلرانی در پیست‌های مخصوص که از تفریحات و سرگرمی‌های مردم سیستان و بلوچستان است، می‌پردازد. شرکت‌کنندگانی که معتقدند بلوچستان به‌دلیل برخورداری از گستره وسیع مناطق کویری و سنگلاخی ظرفیت‌های بسیاری برای انجام رقابت‌های رالی بین‌المللی دارد. همچنین مستند «دنیای اسرارآمیز طلا» با نگاهی به نقش طلا از نظر سیاسی و قدرت‌طلبی در قرن اخیر امشب ساعت 22 از این شبکه پخش می‌شود. فلزی گرانبها که بیش از هر فلز دیگری انسان را شیفته و فریفته خود می‌کند. ارزش این فلز به‌دلیل دوام فوق‌العاده، زیبایی و کمیابی آن، مردم را وادار می‌کند تا به نام طلا به دروغگویی، حقه‌بازی، دزدی و حتی قتل دست بزنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر