jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۷۳۴ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

یک کارشناس مسائل خاورمیانه معتقد است راهپیمایی روز قدس امسال نشان داد که 37 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم ایران همچنان در کنار نظام جمهوری اسلامی ایستاده‌اند و به آرمان‌های این انقلاب و سیاست‌های حق‌طلبانه نظام اسلامی در دفاع از قدس باوری عمیق دارند.

غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان در گفت‌وگو با جام‌جم حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس را مُهر تائیدی بر استمرار ارزش‌های انقلاب، راهبرد صدور انقلاب و بیداری اسلامی در جهان اسلام دانست و افزود: راهپیمایی روز قدس در کشورهای مختلف نشان داد که جهان اسلام‌خواهان وحدت در برابر دشمن صهیونیستی و عدم انحراف مبارزات حق‌طلبانه با دسیسه اختلاف‌افکنی مذهبی است.

او همچنین برگزاری راهپیمایی روز قدس در کشورهای غیراسلامی را نشانه‌ای دانست براین‌که امروز مساله آزادی قدس نه صرفا یک مساله عربی و اسلامی، بلکه دغدغه‌ای انسانی است که جهان با آن همراه است.

این صاحبنظر مسائل بین‌المللی، حضور مردم در راهپیمایی روز قدس آن هم همزمان با مذاکرات هسته‌ای را عامل تقویت موضع کشورمان در برابر زیاده‌خواهان دانست و تصریح کرد: این حضور در کشورهای مختلف جهان حاکی از آن بود که چتر مواضع جمهوری اسلامی، جهان را پوشش داده و راهبرد حمایت از مردم مظلوم در هر نقطه جهان از حمایتی بین‌المللی برخوردار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر