jamejamsima
سیما گفتگو محور کد خبر: ۸۰۶۶۳۷   ۲۰ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۳:۵۴

به اعتقاد نویسنده روزنامه «جوان» با کنار رفتن برنامه امشب علی ضیا که قرار بود ماه رمضان در کنار ماه عسل بر آنتن رسانه ملی جای گیرد، عرصه برای یکه‌تازی ماه عسل و احسان علیخانی در شب‌های ماه مبارک رمضان مهیا شده است.

علی ضیاء قافیه را به احسان علیخانی باخت
در این یادداشت آمده است:


آنتن رمضانی رسانه ملی در کنار سریال‌های پرمخاطب چند سالی است که میزبان ویژه برنامه‌هایی است که در «ماه عسل» احسان علیخانی پرمخاطب‌ترین این برنامه‌ها تا به امروز بوده است. هرچند سال اولی که علیخانی با برنامه ماه عسل بر آنتن ماه رمضانی شبکه سوم سیما جای گرفت، کمتر کسی تصور این اقبال را از سوی مخاطبان داشت، اما مدت زمان کوتاهی پس از آغاز برنامه به ناگاه آمارهای مخاطبان رسانه ملی در ساعت پخش ماه عسل با تغییر چشمگیری روبه‌رو شد.

علیخانی و گروهش توانستند در میان غم‌ها و غصه‌های مردم به دنبال ردپاهایی از امید بگردند و با دعوت از اقشاری که پیش از این کمتر در برنامه‌های تلویزیونی حضور داشتند، موج تازه‌ای را در برنامه‌سازی‌های رسانه ملی کلید بزنند. ماه عسل اما به مدد اقبال مخاطبان، جای پای خود را در آنتن رمضانی شبکه سوم سیما ثابت کرد و هر با حضور ساله خود رنگ تازه‌ای بر آنتن رمضانی سیما زد. ماه عسل علیخانی، اما در کنار طرفداران پرو پا قرص، مخالفان سرسختی هم داشت؛ مخالفانی که برنامه علیخانی را سوگواره‌ای برای مشکلات زندگی این روزهای مردم می‌دانستند و به این باور بودند که ماه عسل در مشکلات اقتصادی و معیشتی این روزهای جامعه، باعث افزایش غم و غصه مردم می‌شود و به اصطلاح مردم را یاد بدبختی‌ها و بدهکاری‌هایشان می‌اندازد.

به هر روی اما انگار زور موافقان ماه عسل بیشتر از موج مخالفان بود و در نهایت ماه عسل حیات خود را در شبکه سوم سیما ادامه داد. در کنار ماه عسل اما هر ساله ویژه برنامه‌های رمضانی دیگری هم روی آنتن دیگر شبکه‌های تلویزیونی جای می‌گرفت که البته در قیاس با میزان مخاطبان ماه عسل همواره در رتبه‌های دوم به بعد قرار داشت. شبکه اول سیما امسال برای آنتن رمضانی خود برنامه‌ای با نام امشب و با اجرای علی ضیا در نظر گرفته بود و برای آشنایی بیشتر مردم با این برنامه از اواسط شعبان پخش آن را در آنتن ساعت 23 این شبکه آغاز کرد. انتقادات به دکور برنامه «امشب» در کنار عدم اقبال مخاطبان به این برنامه باعث شد که در نهایت برنامه علی ضیا پیش از آغاز ماه مبارک رمضان از کنداکتور شبکه اول سیما خداحافظی کند. با وجود کنار رفتن امشب علی ضیا، این روزها تنها گزینه مطرح برای اجرای ویژه برنامه‌های رمضانی رسانه ملی احسان علیخانی است که امسال بی‌رقیب‌تر از سال‌های گذشته راه آنتن رسانه ملی را در پیش گرفته است. (روزنامه جوان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مخاطب
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۰
1. جای منتی نیست... امشب پخش هم می شد ماه عسل یكه تاز بود، هست و خواهد بود....
2. ماه عسل اتفاقا به جای آنكه بدهكاری را به یاد مردم بیاره... مردم را برای ساعتی هم كه شده از غم ها و دردهاشون فارغ می كنه و باعث میشه مردم بفهمن مشكلی كه این جور از پا در آوردتشون بزرگترین مشكل دنیا نیست. هستند كسای كه درد و داغی به مراتب جگرسوز تر دارن و البته همین افراد از جنس مردم ثابت كردن كه بزرگترین مشكل دنیا رو میشه از پا در آورد و در مقابل سخت ترین ها می توان محكم ایستاد و نشكست.
ماه عسل سوگواره نیست... بلكه 30 شب در سال به مردم یادآوری می كنه كه در تاریك ترین شرایط به نور خداوند ایمان داشته باشید
ماه عسل به معنای واقعی كلمه ثابت می كنه پایان شب سیه سپید است...
.
انشاء الله بازهم ماهمون عسل...
ماه عسلی ها خدا قوت
یا علی

۰
۰
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۱
اخه چقدرتهمت وشایعه؟
تهیكننده امشب ازقبل اعلام كردن كه امشب ممكنه درماه رمضان قطع بشه
بعدم قرارنبودامشب موقع افطارپخش بشه
۰
۰
سلام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۱
برنامه امشب یه برنامه شبانه است و ارتباطی به لحظه های افطار نداشته. این روزنامه هم تصورات خودش رو به برنامه امشب نسبت نده ایشون چگونه به این نتیجه رسیدن كه این برنامه مخاطب نداره؟ ! اتفاقا این همه هجمه به این برنامه به دلیل موفقیت این برنامه است.
۰
۰
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۲
برای نویسنده ی این نقد واقعا غیر حرفه ای ومقرضانه ی روزنامه ی جوان واقعامتاسفم
ا امشب یه برنامه ی شبآنه بوده و اصلا هم قرار نبوده تو ماه مبارك وخصوصا موقع افطار پخش بشه!!اینو همین مجلات پخش كردن
۰
۰
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۳
حتی بچه ها هم میدونن كه درمقایسه باید شرایط یكسان وجود داشته باشه مقایسه برنامه امشب كه فقط 10 شب پخش شده با برنامه ای كه 10 ساله داره پخش میشه فقط از افراد این روزنامه برمیاد ! و جالبه برای برنامه ای كه فقط ده شب از عمرش گذشته نتیجه میگیرن كه مخاطب نداشته !!البته نویسنده ثابت كرده كه برنامه امشب ده شبه ره ده ساله رفته و گرنه نویسنده اینقدر به آبو آتش نمیزد كه برنامه رو بكوبه و این نشونه موفقیت و درخشش این برنامه است .
۰
۰
ستاره
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۳
متاسفم برای این نویسنده
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها