jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۰۴۵۲۷   ۱۳ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۸

سخنگوی جنبش انصارالله یمن ضمن تکذیب هرگونه مذاکره این جنبش با آمریکا در عمان اعلام کرد: بحران یمن جز با مذاکره طرف‌های یمنی قابل حل نیست.

با آمریکایی ‌ها مذاکره‌ نکرده ایم

ضیف‌الله الشامی، سخنگوی جنبش انصارالله یمن در مصاحبه با شبکه خبری المیادین، اعلام کرد: بحران یمن جز با مذاکره طرف‌های یمنی حل نمی‌شود.

وی همچنین به تصمیم عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن مبنی بر مشارکت در کنفرانس ژنو در خصوص حل بحران این کشور اشاره کرده و گفت: مشارکت هادی در ژنو به این معنا نیست که وی یکی از طرف‌های مذاکره است و هادی مشروعیتی را که از آن حرف می‌زند ندارد.

الشامی در ادامه گفت: هادی فقط حق دارد به عنوان یک طرف سیاسی در مذاکرات ژنو شرکت کند.

سخنگوی انصارالله یمن ادامه داد: جنش انصارالله از تلاش‌های سازمان ملل برای برگزاری مذاکرات میان طرف‌های یمنی در ژنو بدون هیچ پیش شرطی حمایت می‌کند.

درباره مذاکرات مسقط که دولت آمریکا مدعی آن شده نیز شامی گفت: مذاکراتی که در مسقط صورت گرفته خواست دولت عمان بود و ما هیچ دیداری با آمریکایی‌ها در مسقط نداشتیم.

سخنگوی انصارالله یمن همچنین اعلام کرد: آنچه سیاستمداران حاضر در ریاض از آن دم می‌زند چیزی جز نتیجه فشار کشورهای خارجی علیه آنها نیست.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها