مالباختگان به اداره آگاهی مراجعه کنند

زورگیری هنگام معامله خودرو + عکس

دو متهم که در پوشش فروشنده خودرو به صورت نقد و بعد از اطلاع از موجودی خریدار با تهدید قمه به زورگیری و خالی کردن حساب افراد اقدام می‌کردند، با تلاش ماموران پلیس آگاهی دستگیر شدند.
کد خبر: ۸۰۲۸۸۱
زورگیری هنگام معامله خودرو + عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ۵ اردیبهشت ۹۴ فردی با مراجعه به کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس به مأموران اعلام کرد که توسط دو نفر مورد زورگیری قرار گرفته و این افراد پس از زورگیری عابربانک، بلافاصله اقدام به برداشت و انتقال تمامی وجوه نقد داخل حساب وی کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور شعبه سوم دادیاری دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: چند روز پیش و طی تماس تلفنی چند نفر مبنی بر فروش یک دستگاه خودرو سواری، با آنها جهت بازدید و خرید خودرو در محدوده فلکه سوم تهرانپارس قرار گذاشتم؛ دو نفر جوان به محل قرار آمدند و پس از توافق اولیه بر سر قیمت خودرو عنوان کردند که پول خودرو را به صورت کاملاً نقد می‌خواهند و اگر قرار است که فروش به صورت شرایطی (قسطی و...) صورت گیرد آنها به هیچ عنوان حاضر به معامله نیستند. من نیز با توجه به شرایط مناسب خرید خودرو، برای اطمینان دادن به نقد بودن معامله و برای اثبات حرف خود، به همراه یکی از این دو جوان به محل دستگاه خودپرداز مراجعه کرده و برگه موجودی حساب خود را به این شخص نشان دادم و او نیز از وجود پول در حساب بنده اطمینان پیدا کرد.

وی افزود: هنوز چند متری از محل دستگاه خودپرداز دور نشده بودیم که ناگهان همان جوانی که برگه موجودی حساب خود را به او نشان داده بودم به همراه دوست خود به سمت من حمله‌ور شده و با تهدید چاقو و قمه اقدام به سرقت عابربانک از من نموده و به سرعت از محل دور شدند.

تحقیقات پلیسی

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان در اولین مرحله از اقدامات خود به بررسی تراکنش مالی حساب عابربانک متعلق به مالباخته پرداخته و اطلاع پیدا کردند که مبلغ ۶۴ میلیون تومان پول داخل حساب مالباخته به چندین حساب بانکی دیگر منتقل و نهایتاً تمامی این پول‌ها در چند طلافروشی در جنوب تهران صرف خرید سکه شده است؛ بلافاصله صاحبان حساب‌های بانکی جدید شناسایی و در تحقیقات بعدی مشخص شد که آنها به هیچ عنوان از وجود حساب بانکی خود که مورد استفاده سارقان قرار گرفته اطلاع ندارند و به احتمال بسیار زیاد، سارقان با استفاده از مدارک شناسایی مسروقه اقدام به افتتاح حساب های بانکی کرده‌اند.

دستگیری متهمان

با توجه به شیوه و شگرد سارقان در خرید سکه از طلافروشی‌های جنوب شهر تهران به ویژه در منطقه شهرک ولیعصر و احتمال مراجعه دوباره سارقان به این مغازه‌ها جهت خرید دوباره طلا در قالب سکه و ...، کارآگاهان اقدام به ارائه آموزش برای تعدادی از فروشندگان طلا و جواهرات در منطقه شهرک ولیعصر کردند تا در صورت مراجعه دوباره سارقان، بلافاصله موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

ساعت ۱۹:۳۰، ۱۵ اردیبهشت، جوانی حدودا ۲۵ ساله با مراجعه به یک مغازه طلافروشی در منطقه شهرک ولیعصر قصد خرید ده‌ها سکه طلا به ارزش تقریبی ۵۰ میلیون تومان را داشت. صاحب مغازه طلافروشی که به نحوه رفتار این جوان مشکوک شده بود با بررسی کارت‌های عابربانک ارائه شده از سوی این جوان اطمینان پیدا کرد که هیچکدام از کارت‌ها متعلق به این جوان نیست؛ لذا با توجه به آموزش‌های ارائه شده از سوی کارآگاهان و طی تماس صاحب طلافروشی، موضوع از طریق فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۵۳ شهرک ولی عصر اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری ۱۵۳ شهرک ولی عصر در محل طلا فروشی، جوان خریدار سکه طلا که با مشاهده مأموران قصد فرار از داخل طلافروشی را داشت، دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

دستگیری دومین متهم

با دستگیری امین (۲۴ ساله) و اعتراف صریح وی به زورگیری در منطقه تهرانپارس، متهم جهت ادامه تحقیقات به پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل شد و در مواجهه حضوری توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت.

با اعتراف صریح متهم به زورگیری، دیگر عضو گروه بنام «پرویز» (۳۵ ساله) نیز شناسایی و نهایتاً در مورخه ۲۴ اردیبهشت ۹۴ در مخفیگاهش واقع در شهرک ولیعصر، دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

اعترافات متهمان

«پرویز» در اعترافات خود گفت: علاوه بر شناسایی تعدادی از مالباختگان به شیوه کشاندن آنها به محل معامله و اطمینان از وجود پول در داخل حساب بانکی آنها، در برخی از سرقت‌ها نیز در نزدیکی دستگاه های خودپرداز تردد کرده تا سرانجام در زمان مراجعه مالباختگان به این دستگاه‌ها، به آنها نزدیک و به «شیوه زاغ زنی» اقدام به برداشت رمز عابر بانک آنها می‌کردم؛ پس از آن و به همراه همدست خود (امین ) و به شیوه زورگیری و با تهدید چاقو و قمه اقدام به سرقت کارت عابربانک و در ادامه برداشت وجوه نقد داخل حساب یا انتقال پول به سایر حساب‌های بانکی می‌کردیم.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ارتکاب سرقت‌های به عنف (زورگیری) به شیوه و ترفندهای مختلف و همچنین سوابق متهمان در ارتکاب سایر جرایم از جمله کلاهبرداری و احتمال ارتکاب سایر جرایم، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است لذا از تمام شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند، دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان - خیابان ابوذر غفاری - بالاتر از بیمارستان رسالت - جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها