jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۸۰۱۰۵۶   ۰۳ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۴

سگ فیلم «شب‌های عربی» به عنوان برنده نخل سگ کن انتخاب شد.

بهترین سگ جشنواره کن انتخاب شد!
روز جمعه در کنار معرفی برندگان جوایز دو هفته کارگردانان و سینه فونداسیون، «نخل سگ» جشنواره کن نیز که به بهترین سگ حاضر در فیلم‌ها اهدا می‌شود، برنده‌اش را شناخت.
لاکی، سگی که در فیلم پرتغالی «شب‌های عربی» حضور داشت، این جایزه را از آن خود کرد. مرکز فیلم بریتانیا نیز این سگ را به عنوان سگ برتر فیلم‌ها انتخاب کرده بود.
کیت مویر منتقد فیلم گفت این سگ ۱۰ نوع پرش مختلف در این فیلم انجام داده است.
این سگ که پودلی ترکیبی از مالتی و مینیاتوری است، در برخی از صحنه‌های گفتگوی فیلم با پارس کردن نیز شرکت می‌کرد.
سگ برنده نخل کن انتخاب شد
جایزه دوم این بخش نیز به سگی به نام باب رسید که در فیلم «خرچنگ دریایی» با بازی کالین فارل و راشل وایز حضور داشت.
اهدای این جایزه با انتقاد فرانسوی‌هایی روبه رو شده که اهدای جایزه به سگ‌ها را سبک‌سری و رفتاری بی معنی آن هم برای جشنواره‌ای با این حد از سطح تفکر می‌خوانند.
یک گزارشگر فرانسوی نیز گفت: من سگ‌ها را دوست دارم ولی از زاویه دید فرانسوی اهدای جایزه به یک سگ در جشنواره فیلم سینمایی یک کم غیرمانوس است. انگلیسی ها یک کم عجیب‌اند، بگذارید آنها این کار را بکنند.

اما پیتر بردشاو از اعضای داوری نخل از این تفسیر کمی متغییر شد و تاکید کرد که چنین رویدادهایی به عنوان یک حس مشترک انگلو ساکسون باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. این منتقد بریتانیایی از اعضای اهدای این جایزه است که از سال ۲۰۰۱ و توسط منتقدان بین‌المللی فیلم در کن اهدا می‌شود. این جایزه می‌تواند به سگی واقعی یا انیمیشنی تعلق بگیرد.
در سال ۲۰۰۹ سگ انیمیشن «بالا» این جایزه را برد و سال ۲۰۱۱ سگ فیلم «هنرمند». (خبرگزاری مهر)
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر