jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۹۹۲۹۵ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

یکی از راهکارهای نوین درمان سردردهای میگرنی، تزریق بوتاکس است. بوتاکس داروی شناخته‌شده‌ای است که طی چند دهه اخیر برای بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود. اثر بوتاکس در درمان سردرد میگرنی موقتی است و بیش از چهار ماه دوام ندارد.

دکتر محمدحسن پاکنژاد، متخصص مغزواعصاب در گفت‌وگو با جام‌جم گفت: در گذشته از بوتاکس برای بیماری‌هایی که طی آن دست و پا ضعیف می‌شد، به منظور پیشگیری از فلج این اندام‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت که اثراتی را نیز به مدت 3 تا 4 ماه ایجاد می‌کرد. در حال حاضر یکی از مواردی که بوتاکس به منظور درمان آن استفاده می‌شود و مورد تائید سازمان غذا و دارو آمریکاست، سردردهای میگرنی مزمن است.

وی با بیان این‌که بوتاکس برای درمان سردرد میگرنی مزمن به صورت کاملا علمی در سراسر دنیا و همچنین در ایران تزریق می‌شود، افزود: البته برای بکارگیری این روش درمانی، بیمار باید شرایط لازم را داشته باشد.

همچنین تزریق بوتاکس برای درمان میگرن باید از سوی پزشکی که در این زمینه تبحر دارد صورت بگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر